Tomáš Marx a David o energickém interiéru

S Davidem Machačem jsme vytvořili koncept proměny, který vycházel z toho, že se předělává interiér pro energickou paní důchodového věku. Zároveň jsme měli na paměti to, že paní Marii často navštěvují její vnoučata a v bytě i přespávají.
JSSS IX. (4) Ložnice a obývák pro babičku i vnoučky, ložnice 2
JSSS IX. (4) Ložnice a obývák pro babičku i vnoučky, ložnice 2

Zásadním a dominantním prvkem obývacího pokoje je bezesporu multifunkční stěna ze sádrokartonu, která je umístěna při vstupu do místnosti. Ta má hned několik funkcí – schováme v ní pouzdro posuvných dveří mezi obývákem a chodbou a dále v ní skloubíme funkci úložného prostoru pro DVD, klasickou knihovnu a květinovou stěnu.

 

Paní majitelka chtěla dostatek úložných prostor, proto jsme zvolili objemnější TV mobiliář. Z důvodu častého přespávání vnoučat jsme vybrali rohovou rozkládací sedací soupravu.

 

V interiéru jsme používali přírodní materiály, popř. lamina v dekoru dřeva. Omítky jsme ponechali štukové, barevná koncepce je kombinace bílé, krémové a výraznější doplňkové fialové. Prostor jsme obohatili o textilie – potahy na polštářky korespondují se závěsy atp.

 

V ložnici jsme vytvořili dvě minizóny. Je zde velká šatní skříň s posuvnými dveřmi a komoda. V zadní části pokoje je pak místo pro spaní. V případě potřeby lze postel přirazit k vestavné polstrované lavici, která je umístěna na protilehlé straně ode dveří.

 

Opět jsme použili přírodní materiály v dekoru dřeva, podlaha je laminátová, doplněná o kusový koberec, a stěny štukové s jemným barevným kontrastem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama