Kauzy z Bostonu

Kauzy z Bostonu

O pořadu

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...).

Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. Advokát Alan Shore, bývalý právník firmy Young, Berluti, & Frutt, se uchytí v bohaté a vlivné právnické firmě, která se zabývá případy občanských sporů.

S pomocí svého přítele a mentora, zkušeného advokáta-veterána Dennyho Cranea, si poměrně rychle získá pověst toho, kdo své případy vyhrává jako nikdo druhý, k čemuž ovšem často využívá ne zcela čestné metody.

To se moc nezamlouvá jeho rivalovi, jednomu z kolegů Bradu Chaseovi, který je Paulem Lewinstonem přidělen do jejich kanceláře částečně i proto, aby dohlížel na narůstající výstřednosti (a možná i senilitu) Dennyho Cranea.

Ačkoli jeho sporné chování by mu mohlo vynést pár nepřátel, Alan není člověk, který by to podcenil nebo dokonce dovolil, aby takové nepodstatné věci jako čest nebo bezúhonnost mu zkřížily cestu k vítězství v jakékoli kauze...Hrají:

James Spader (Alan Shore),

William Shatner (Denny Crane),

Candice Bergenová (Shirley Schmidtová),

Mark Valley (Brad Chase),

Rene Auberjonois (Paul Lewinston),

John Larroquette (Carl Sack),

Christian Clemenson (Jerry Espenson),

Julie Bowenová (Denise Bauerová),

Monica Potterová (Lori Colsonová),

Lake Bellová (Sally Heepová),

Rhona Mitraová (Tara Wilsonová) a další.

|13725|gallery -->

Anketa

Líbí se vám seriál Kauzy z Bostonu?

Anketa

Líbí se vám seriál Kauzy z Bostonu?