7 pravidel Pevnosti Boyard. Pamatujete si všechny?

Pevnost Boyard je francouzský televizní pořad, který už pětadvacet let okouzluje televizní diváky pětatřiceti zemí světa. Na podzim poprvé uvidíte Pevnost Boyard s českými soutěžícími. Pamatujete si základní pravidla? Co musí české hvězdy udělat, aby získali mince z pokladnice?
Pokladnice Pevnosti Boyard
Pokladnice Pevnosti Boyard
archiv TV

V Pevnosti Boyard bude vždy soutěžit jeden pětičlenný tým známých osobností, který v průběhu soutěže plní nejrůznější úkoly a jehož cílem je uhodnout heslo k otevření trezoru.Výhru pak soutěžící věnují na jednu z českých charitativních organizací.

Pevnost byla stavěna za vlády Napoelona v roce 1801 kvůli ochraně pobřeží. Pevnost je dlouhá 61 m, široká 31 m a vysoká 20 m. Umístěno zde bylo na 250 vojáků. Kolem roku 1871 sloužila krátce také jako vězení a už na první pohled působí díky vysokým vlnám hryzajícím do cihel pevnosti a šlehavému větru drsně. Soutěžící to však nebudou mít lehké ani vevnitř.

Základní pravidla Pevnosti Boyard:

1) Soutěž samotná je rozdělena na tři části – souboj o klíče, souboj o indicie a závěrečná část u pokladnice.

2) V úvodu gong oznámí začátek limitovaného času, během kterého je zapotřebí sesbírat dostatečný počet klíčů a pak indicií. Čas je stanoven na 50 minut. Na závěr, pokud tým sesbírá dostatečný počet klíčů, indícií a správně určí klíčové slovo, je Pokladnice na omezený čas otevřena k nasbírání peněz.

3) K dosažení Pokladnice tým potřebuje 5 klíčů. Tyto klíče jsou sbírány za úspěšné vyřešení, zdolání výzev v jednotlivých celách Pevnosti nebo za úspěšné zodpovězení hádanky od otce Futra ve věži.

Otec Fura
Otec Fura
archiv TV

4) K otevření pokladnice musí tým určit správně klíčové slovo. Klíčové slovo musí tým uhodnout z nasbíraných indicií.

5) Pokud tým v určeném čase 50 minut sesbírá dostatečný počet klíčů a indícií a shromáždí se před pokladnicí, soutěžící mohou jít sbírat mince z pokladnice.

Tým čeká na možnost nasbírat mince z pokladnice
Tým čeká na možnost nasbírat mince z pokladnice
archiv TV

6) Pokud soutěžící splní předešlé úkoly, moderátor vyzve Felindru, obyvatelku Pevnosti, aby zahnala tygry do klece, otevře se mříž a soutěžící jsou povinni během 3 minut otevřít schránky se získanými indiciemi, uhodnout slovo a rozmístit se na příslušná písmena na podlaze pokladnice.

Pokladnice Pevnosti Boyard
Pokladnice Pevnosti Boyard
archiv TV

7) Když je uhádnuté slovo správné, z Pokladnice se začnou sypat mince. Soutěžící se snaží přemístit maximální množství mincí do určené nádoby.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama