Moderátor Pevnosti Boyard prozradil, kdo byl v soutěži nejzápálenější. A kdo prožil scénu jako z Titanicu?

První český moderátor, který si na Pevnosti Boyard zamoderoval, byl Libor Bouček. Ten už má podle svých slov hodně zkušeností, ale moderovat na francouzské pevnosti se mu ještě nepoštěstilo. Rozdělil se s námi o zážitky rovnou po natáčení.
České týmy budou sbírat zlaťáky pro dobrou věc
České týmy budou sbírat zlaťáky pro dobrou věc
archiv Prima

Jaké jsou pocity po natáčení?

Výborné! Myslím si, že to splnilo to, co jsem si říkal. Člověk strávil u pevnosti Boyard výraznou část svého dětství, říkal jsem si, že je to neuvěřitelná záležitost, kterou nikdy neuvidím naživo. Před šesti lety jsem tady projížděl na své cestě po Francii a jel jsem kolem pevnosti a říkal jsem si to je úžasný, to je prostě nádhera. Pak přišla nabídka a to se prostě nedá odmítnout. Myslím, že tím, že nás to všechny bavilo od našeho mládí, tak ta česká verze, s českou vlajkou a abecedou bude ještě o něco lepší a myslím si, že jako rodinnou zábavu může člověk těžko na televizním trhu najít vhodnější volbu.

Jak ses na soutěž připravoval?

Člověk musí dobře nastudovat pravidla, vědět, co se bude dít a musí provést, jak ty soutěžící, tak pochopitelně diváky pořadem. Snažím se být vždy připravený. Nakoukal jsem asi sto epizod a jsem zvědavý, jak dlouho to půjde z hlavy ven.

Moderátor české verze Pevnosti Boyard je Libor Bouček
Moderátor české verze Pevnosti Boyard je Libor Bouček
archiv TV

Je to vyloženě, že si měl mustr jaký má moderátor být, jak se chovat, reagovat, nebo je tam i něco tvého?

Kdybychom to srovnávali třeba se švédskou verzí, tak tam je sporťák, Francouz vypadá jako kulturista a já jsem se snažil být spíš tím parťákem. Mám pocit, že jsem to odsoutěžil desetkrát, člověk se někdy neudrží a stane se součástí toho týmu. Ale asi to k tomu patří, já jsem hrozně chtěl, aby ty soutěžící, moji kamarádi, aby to zvládli, aby si to užili. Je fakt, že na rozdíl od těch ostatních moderátorů těch jiných verzí v zahraničí jsem opravdu běhal, to oni neběhají. Každý díl jsou čtyři kilometry, takže je to takový malý maraton po schodech.

Měl jsi možnost vyzkoušet si nějakou disciplínu?

Vyzkoušel jsem si „pračku“ s režisérem. Ten odpadl asi po šesti vteřinách, já po osmi, pak jsme byli v pěně a říkal jsem si, že jsem zvědavý jak to soutěžící zvládnou. Ale člověk, když tam stráví tolik dní, tak by si chtěl vyzkoušet úplně všechno.

Jan Rosák si zahraje slavného otce Fura Foto:

Jaký moment nebo soutěžící na tebe zapůsobil?

Kuba Prachař je můj velký kamarád, jeden z největších a ten absolvoval tu jeho epizodu, přijel s tím nadšením a vím, že on byl jediný, který mohl říct Felindře, ať otočí hlavu tygra. Bylo to úžasný jak opravdu jako malý kluk probíhal všechny ty nástrahy, všechno věděl, chtěl hádanky, tleskal ručičkama a byl nadšený a skvělý. Vidět jeho splněný sen, to je úžasný. Honza Čenský, to je příběh, který je naprosto neuvěřitelný. Člověk v jeho věku a postavení, si vezme na sebe dres a do toho leze ve 20 až 25 metrové výšce skoro bez jištění na římse, takže neuvěřitelná záležitost. Příběh manželů Ondry a Táni, tak to je pro mě silný moment. To, co oni zažili na houpačce a to jak to končí… Titanic, jako velký příběh lásky, ale po tomhle a to myslím úplně vážně, je Titanik úplně banální.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama