Otcem Fura bude pro Čechy Jan Rosák. Rozhodoval se 3 vteřiny!

Otec Fura rozhodně patří mezi tváře Pevnosti Boyard, proto byla pro Jana Rosáka čest přijmout takovou roli, poněvadž čeští soutěžící samozřejmě potřebují české nápovědy. A dokonce nám prozradil, co se děje po odlivu na pevnosti Boyard.
Jan Rosák si podle svých slov natáčení moc užil
Jan Rosák si podle svých slov natáčení moc užil
archiv Prima

Role Otce Fury s bílým vousem a bílými vlasy je ve francouzském pořadu Pevnost Boyard v podstatě nepostradatelná. Jakýmkoliv soutěžícím se v jeho přítomnosti zatají dech. Otec Fura rozdává soutěžícím hádanky, aby se mohli dostat k Pokladnici, kde mohou nasbírat mince.

Otcem Fura se stal pro Čechy Jan Rosák, muž, kterého pracovně v různých televizních pořadech hádanky rozhodně nemíjely.

Zvažoval jste dlouho nabídku být součástí pevnosti Boyard?

Zvažoval, dost dlouho, asi tak 3 vteřiny. Tady nebylo o čem uvažovat, protože Boyard je určitě nejen pro mě takovým pojmem, že když jsem pochopil, že ta nabídka je myšlena vážně, tak jsem prostě zajásal a pochopitelně jsem okamžitě byl pro. Někdo napsal, že jsem dostal nabídku snů a měl pravdu.

Zajímalo vás, proč oslovili právě vás?

Mně to vysvětlil Libor Bouček (moderátor). Když jsme začali točit první díl, tak mě uvedl jako moderátora soutěžních pořadů, který rozdal v životě nejvíc peněz, což je vážně pravda. To bylo několik desítek milionů, ale zároveň jsem hned upozornil, že tady nebudu rozdávat rád.

Už na dovolené před natáčením se neholil a nestříhal
Už na dovolené před natáčením se neholil a nestříhal
archiv Prima

Vnímáte to, že jste takový otec soutěžících?

Ano a doufám, že to není jenom tou funkcí, jsem v podstatě nestor celého štábu.

Rozdáváte moudra i v osobním životě?

Nejsem ten typ, to spíš manželka, to je taková radilka, hrozně ráda lidem radí, rozebírá jejich životy, takže jeden v rodině stačí.

Protože je Otec Fura duší pevnosti, tak zná určitě tajemství pevnosti, prozradí nějaké čtenářům?

Když je odliv, ale opravdu hodně silný odliv, tak se odhalí okolí kolem celé pevnosti, možná do vzdálenosti 20 metrů snad i dál od zdí pevnosti a v tu chvíli vystartují znalci Francouzi a sbírají ústřice. To je věc!

Máte nějakou hádanku pro čtenáře?

Co to je? Schwarzenberg to má nejdelší, Rath to má krátké, Papež ten to má, ale nepoužívá to a Madonna ta to vůbec nemá, co to je?

... tak co, dostali byste díky této hádance k Pokladnici Pevnosti Boyard?

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama