Pevnost Boyard poprvé navštíví Češi! V sobotu 3.9. na Primě!

Poprvé v historii se český divák může těšit na českou verzi Pevnosti Boyard! Televizní pořad z Francie v nás zanechal vzpomínky na dětství, a my teď uvidíme francouzského Paklíče a Pačese a slavné Čechy bojovat o zlaťáky z pokladnice Boyardu. První díl uvidíte na Primě již 3. 9. ve 20.15!
Kolik asi slavné týmy vyberou pro neziskové organizace?
Kolik asi slavné týmy vyberou pro neziskové organizace?
archiv TV

Výhra soutěžících putuje na charitativní účely

Pevnost Boyard je klasická dobrodružná televizní soutěž, v níž bude soutěžit vždy jeden pětičlenný tým známých osobností, který v průběhu soutěže plní nejrůznější úkoly a jehož cílem je uhodnout heslo k otevření trezoru.Výhru pak soutěžící věnují na jednu z českých charitativních organizací. Původně francouzská soutěž je celosvětově velmi oblíbená a byla realizována už v 35 zemích.

Slavné postavy Pevnosti se nemění, ale kdo bude otcem Fura?

V české verzi samozřejmě nebude chybět otec Fura, trpaslíci, tygří žena, získávání klíčů a následně indicií a rozmanité úkoly od fyzicky náročných přes hmyzí „radovánky“ až po hádanky. Nechte se překvapit, jak oblíbené osobnosti všechny části soutěže zvládnou.

Moderuje Libor Bouček, v roli otce Fura se představí Jan Rosák. Těšit se můžete na řadu známých tváří např. Jakuba Prachaře, Leonu Machálkovou, Kateřinu Neumannovou, Vandu Hybnerovou, Jakuba Koháka, Táňu Kuchařovou, Ondřeje Brzobohatého, Agátu Prachařovou a spoustu dalších.

Historie Pevnosti Boyard

Pevnost Boyard leží mezi ostrovy Aix a Oléron u západního pobřeží Francie. Začala se stavět v roce 1801 za vlády Napoleona za účelem ochrany pobřeží, ale dokončena byla až roku 1857. Pevnost je dlouhá 61 m, široká 31 m a vysoká 20 m. Umístěno zde bylo na 250 vojáků. Kolem roku 1871 sloužila krátce také jako vězení. Místem konání populární soutěže je od roku 1990. Pro ulehčení přístupu televizní techniky byla po stranách pevnosti instalována zařízení podobná vrtným věžím.

Pravidla

Soutěž samotná je rozdělena na tři části – souboj o klíče, souboj o indicie a závěrečná část u pokladnice. V úvodu gong oznámí začátek limitovaného času, během kterého je zapotřebí sesbírat dostatečný počet klíčů a pak indicií. Čas je stanoven na 50 minut. Na závěr, pokud tým sesbírá dostatečný počet klíčů, indicií a správně určí klíčové slovo, je Pokladnice na omezený čas otevřena k nasbírání peněz. K dosažení Pokladnice tým potřebuje 5 klíčů. Tyto klíče jsou sbírány za úspěšné vyřešení, zdolání výzev v jednotlivých celách Pevnosti nebo za úspěšné zodpovězení hádanky od otce Futra ve věži.

K otevření pokladnice musí tým určit správně klíčové slovo. Klíčové slovo musí tým uhodnout z nasbíraných indicií. Pokud tým v určeném čase 50 minut sesbírá dostatečný počet klíčů a indicií a shromáždí se před Pokladnicí, moderátor vyzve Felindru, obyvatelku Pevnosti, aby zahnala tygry do klece, otevře se mříž a soutěžící jsou povinni během 3 minut otevřít schránky se získanými indiciemi, uhodnout slovo a rozmístit se na příslušná písmena na podlaze pokladnice. Když je uhádnuté slovo správné, z Pokladnice se začnou sypat mince. Soutěžící se snaží přemístit maximální množství mincí do určené nádoby.

Historie soutěže v TV

Soutěž vznikla v roce 1990 a v Česku ji vysílala nejprve Česká televize pod názvem Klíče od pevnosti Boyard, později také TV Nova. V průběhu let byla také vysílána v různých regionálních mutacích, dokonce i na Slovensku. Od 2. února 2012 vysílá tuto soutěž (její britskou verzi nazvanou Fort Boyard, česky Pevnost Boyard) televizní stanice Prima COOL. V roce 2013 začala Prima COOL vysílat také originální francouzskou verzi.

První díl Pevnosti Boyard uvidíte na Primě ve 20.15 v sobotu 3. 9.

[[nid:]]

České týmy budou sbírat zlaťáky pro dobrou věc

Moderátor Pevnosti Boyard prozradil, kdo byl v soutěži nejzápálenější. A kdo prožil scénu jako z Titanicu?

 

Článek

Pevnost Boyard - Paklíč a Pačes Foto:

Seznamte se všemi stálými obyvateli Pevnosti. Kdo je Paklíč, co dělá Pačes?

Zatímco vy uvidíte poprvé české týmy dobývat francouzský fenomén Pevnost Boyard, její obyvatelé se nezměnili, tedy až na jednoho zásadního.

Článek

Pokladnice Pevnosti Boyard Foto:

7 pravidel Pevnosti Boyard. Pamatujete si všechny?

Pevnost Boyard je francouzský televizní pořad, který už pětadvacet let okouzluje televizní diváky pětatřiceti zemí světa. Na podzim poprvé uvidíte Pevnost Boyard s českými...
Kolik asi slavné týmy vyberou pro neziskové organizace?

Pevnost Boyard poprvé navštíví Češi! V sobotu 3.9. na Primě!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama