Velikonoční pravá, stále naivní, ale stále stejně okouzlující blondýnka 2

Jestli jste přišli na chuť osobitému stylu Reese Whiterspoon, kterým ztvárnila prostinkou leč ne prostoduchou a celkově prostě zamilováníhodnou Elle Woods v jedničce, potěší vás jistě pokračování „Blondýnky“
Pravá blondýnka 2 - Obrázek 2

Elle Woods (Reese Whiterspoon) úspěšně dostudovala práva na Harvardu a míří do hlavního města Waschingtonu D.C., aby se připojila k týmu kongresmanky Victorie Rudd (Sally Field) a zasadila se o schválení zákona proti laboratorních testech na zvířatech. Jak totiž zjistí při pokusu naplánovat rodinné setkání své čivavy Bruisera, jeho biologická matka v jedné takové laboratoři slouží jako pokusný objekt. Zákulisí vysoké politiky se ovšem ukazuje být tvrdým oříškem i pro tak nezlomnou duši jako je Elle. Po té, co objeví, že kongresmanka, pro niž pracuje, ve skutečnosti dělá všechno pro to, aby zákon neprošel, je Elle rozhodnutá rezignovat. Pak ale, na místě, kde by to nejméně čekala, nalezne spojenkyni, bývalou členku stejného sesterství Delta Nu, jakého bývala na střední škole členkou i ona, a věci se konečně dají do pohybu…

Stojí za zmínku…

  • Režisérovi dvojky, Charlesu Herman-Wurmfeldovi, nebylo v době natáčení ještě ani sedmatřicet let a už to byl jeho druhý režisérský počin. O pár let dříve (v roce 2001) natočil úspěšnou komedii Líbat Jessicu Steinovou (Kissing Jessicas Stein) o experimentech poněkud neurotické leč úspěšné židovské novinářky s lesbickou láskou. Snímek získal celkem tři ocenění (za nejlepší divácký film a nejlepší snímek roku) na festivalech v Los Angeles, Miami a na Lousville židovském filmovém festivalu a rovněž cenu Glitter za nejlepší snímek s lesbickou tématikou na Glitter Awards, což je gay obdoba Oskarů.
  • S rozpočtem kolem 45 milionů dolarů si na sebe snímek dokázal docela slušně vydělat. Jeho celosvětové tržby se počítají okolo 125 milionů.
  • Laura Jeanne Reese Whiterspoon, což je hereččino celé jméno, byla v době filmování Pravé blondýnky 2 těhotná se svým druhým dítětem synem Deaconem, kterého čekala s manželem Ryanem Phillippem. Deacon se narodil v říjnu roku 2003, téměř přesně čtyři měsíce po premiéře snímku.
  • Speciálně pro postavu Elle Woods bylo pro tento snímek vytvořeno 63 párů bot - všechny z umělých materiálů, tedy ne z kůže, aby Elle ve filmu nepůsobila jako hypokrit kázající o ochraně práv zvířat, ale zároveň nosící boty z jejich kůže.
  • Reese Whiterspoon si je směla po skončení natáčení všechny nechat, podobně jako všechny kostýmy. Stejný dodatek ke smlouvě si prosadila i před filmováním jedničky.

Dívejte se na velikonoční pondělí v 11.50 na Primu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama