Vánoční VIP Prostřeno! Lenka Holas Kořínková, David a jejich mejdan!

„Měla jsem obavy, aby se ani náznakem neopakovalo to, co jsme zažili v prvním Prostřeno, ale všichni byli liberální,“ říká Lenka Holas Kořínková.
VIP Prostřeno V. (50) Kořínková s manželem

 

Lenka Holas Kořínková, David a jejich vánoční studentský mejdan  
„Všichni jeli do Stříbrné Skalice s obavami a myslim, že všichni byli mile překvapeni,“ říká Pavel Vítek. „Co překvapeni, unešeni,“ shrnul názory hostů Lenky Kořínkové a Davida Holase. Pavel si s sebou dokonce přinesl ešus, aby nešel na představení hladový. Jenže všechno bylo jinak. „Komu to nebude chutnat, může to veřejně říct, já si na nic nehraju,“ přeje si tolerantní hostitelka. „Měla jsem obavy, aby se ani náznakem neopakovalo to, co jsme zažili v prvním Prostřeno, ale všichni byli liberální,“ těší ji. „Za mě se ten večer povedl úžasně.“ A právě nenucenost a neformálnost Lenky i jejího exmanžela způsobila, že se na sebe hosté skutečně napojili, velmi jim chutnalo a ještě se dobře pobavili. Ta Lenka se nezdá, ale opravdu umí překvapit, jak správně tušili Merunkovi i Slováčkovi a jak uvidíte v pohodovém VIP Prostřeno ve středu večer na Prima family. Felix Slováček si dokonce připadal jako „na mladistvém a neformálním studentském mejdanu“ a salát ke kaprovi už chce od Dády jenom z cuket.
 
„Seznámili jsme se na benzínové pumpě, od té doby jsme takoví přátelé,“ říká o svém vztahu s Lenkou fotograf a designér David Holas. Jako životní partneři spolu Lenka s Davidem oslavili asi osmery Vánoce, pak z nich byli „kámoši“. Hodně cestovali po světě, nějaký čas spolu také žili v Austrálii. „Já mám ráda na Davidovi, že mě šíleně provokuje,“ říká o Davidovi Lenka. „Takhle my vždycky pracujeme, začne to mírumilovně a končí to tak, že po sobě házíme předměty.“ K tomu ale při vaření nedojde, protože každý si ohlídá svoji sekci. Lenka udělá Vánoce nevánoce s dělenou stravou a David zabrousí do japonské modifikované kuchyně. Lenka se nebude svému designérovi plést do úpravy stolu a interiéru venkovského domku, kde už v létě vařila, jen si po svém dozdobí svůj umělý stromeček – ten pravý nechá klidně ráda v lese. Menu Holasových je dlouhé – lehce napoví i zmate. „My vlastně pořád improvizujeme. Davide, ty vaříš úžasně. Tebe bych chtěla za manžela, já bych jenom ležela na gauči a lakovala si nehty,“ žertuje Lenka v kuchyni se svým ex. David chystá salát „Lehké Vánoce“ a japonskou polévku miso s vařenou chobotnicí. Chobotnici na Vánoce jste asi ještě nikdy neměli? Lenka taky ne a určitě si ji nedá… Její část vánoční hostiny je tradiční, ale sestavená podle zásad dělené stravy. Lenčin „kapr bez kapra“ a „bramborový salát bez brambor“ Dádě připomenou její slavnou roli - princeznu Koloběžku, která byla oblečená a neoblečená, obutá neobutá a učesaná neučesaná. „Myslím, že Lenka se s tím moc nemaže a nám všem bude chtít ukázat přednosti dělené stravy. Na to se těším, že si dopřeju aspoň jeden den půstu,“ říká s kapkou ironie v hlase Pavel Vítek. Potom, co ochutná salát z cukety, ale změní názor. „Já jsem si ráno dělal z toho srandičky, že dostaneme suchý talíř, ale dostali jsme naopak talíř plný výbornýho salátu a bylo to fantastický.“ Potěšený a mile překvapený je i Zbyněk Merunka, který miluje candáta. Dáda je nadšená: „Bylo to tak strašně dobrý, že na Štědrý večer dělám tento Lenčin „bramborový salát.“ A její manžel souhlasí: „Bylo to úžasně lehoučký, myslím, že pomažu pro cukýny.“ K sváteční atmosféře přispěla i hostitelka svým rockerským kostýmkem vánoční Večernice a malá neformální výstava Davidových romantických fotografií. David servíruje svůj banán s chilli a Lenka nakonec opět mile překvapí horou sladkostí vytvořených podle zásad dělené stravy i definitivní sladkou tečkou - zmrzlinou. „A ještě nám vysvětlila, že to je dietní zmrzlina. Tak si to nedejte. Snědl jsem to celý,“ přiznává Felix Slováček, který milou stmelenou společnost pozve ve čtvrtek na finále na svou chalupu.
 
 

„Seznámili jsme se na benzínové pumpě, od té doby jsme takoví přátelé,“ říká o svém vztahu s Lenkou fotograf a designér David Holas. Jako životní partneři spolu Lenka s Davidem oslavili asi osmery Vánoce, pak z nich byli „kámoši“. Hodně cestovali po světě, nějaký čas spolu také žili v Austrálii. „Já mám ráda na Davidovi, že mě šíleně provokuje,“ říká o Davidovi Lenka. „Takhle my vždycky pracujeme, začne to mírumilovně a končí to tak, že po sobě házíme předměty.“ K tomu ale při vaření nedojde, protože každý si ohlídá svoji sekci. Lenka udělá Vánoce nevánoce s dělenou stravou a David zabrousí do japonské modifikované kuchyně.

 

Recepty:

Avokádo s koprem a hummus s wasabi

Salát s čočkou avokádem a ořechy

Miso s chobotnicí

Ryba a bramborový salát bez brambor

Dezerty a cukroví:

Cukroví Lenky Kořínkové (Vanilkové rohlíčky, Ořechový salám, Marokánky)

Cukroví Lenky Kořínkové (Išelské dortíčky, Jablkový koláč nekoláč)

Smažený banán s chilli

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Kdo vaří u Merunků

 

VIDEO: Syrový pštros

 

VIDEO: Dančí na víně
 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama