Nejdřív zpíváme svahilštinou, vypráví Slza o tvoření songů

Jsou dva a za poslední rok rozvířili stojaté vody české hudby. Kapela Slza vystartovala se songem Lhůta záruční, v seriálu Přístav si můžete poslechnout další jejich hit. Jak vypadá taková tvůrčí práce u kapely, která má víc než slibně nakročeno? Podívejte se na rozhovor.
Slza

Když muzikant Lukáš Bundil hledal zpěváka do své nové kapely, v rámci hledání se proklikal až na YouTube kanál Petra Lexy, který plní kanál povedenými covery. A bylo rozhodnuto. Petra zná česká YouTube komunita také pod jménem Hoggy, který svět internetu obohachuje o hodně vtipná videa. Petr Lexa je bavič, ale v první řadě zpěvák jedné z českých skupin, která předvádí pop, jenž se kvalitou významně přibližuje tomu světovému.

Minulý rok Slza ovládla rádiový éter, jejich hit Lhůta záruční, pod kterou je autorsky podepsaný Ondřej Ládek, neboli všem dobře známý Xindl X, hrála zkátka všude. Právě Xindl X je autorem většiny textů pro kapelu, protože ho s Lukášem pojí vztah nejen pracovní (Lukáš hraje v jeho kapele), ale i přátelský. Kluci tedy texty nechávají zatím na Xindlovi, i když zpěvák Petr přiznává, že se o texty snaží, většinou (zatím) končí v šuplíku.

Přístav – rozhovor se Slzou

Text songu Katarze, kterou můžete slyšet na konci seriálu Přístav, má za sebou poměrně složitou historii: "Píseň je starší, dostali jsme se do fáze, kdy jsme ji potřebovali upravit, ale stále se to nedařilo podle našich představ. Pak přišla nabídka od televize a píseň jsme trochu zrecyklovali. Ta nabídka nám dala podnět k tomu s ní konečně hnout," vypráví Lukáš. Petr dodává, že text je o místě, které se pojí s určitými vzpomínkami.

Jak vlastně vypadá jejich tvůrčí proces? Vznikají nejdřív texty, a pak hudba? Pánové nejdřív složí hudbu a pak se jde teprve na text: "Nejdřív vzniká hudba, potom text. My tomu říkáme svahilský text. Natočí se taková pseudoangličtina, melodie s pseudoanglickým textem a ve chvíli, kdy se rozhodneme, že ten song bude takto znít, tak se posílá textaři."

...ale před kamerou nikdy nestál.
...ale před kamerou nikdy nestál.
archiv Prima

Petr se objeví i jako herec v Přístavu

Kromě role hudebníka a vloggera si Petr Lexa přivzal i roli herce. Ve středu 14.10. se představí divákům seriálu Přístav jako nová postava, která tak trochu zamává s city Johany Skálové. Petr si zahraje na čerstvého maturanta, jenž se společně s kamarádem Lukášem (Jakub Štěpán) připlaví po vodě až do hospody, kterou vede jejich bývalý učitel tělocviku (Martin Dejdar).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama