Seriál Přístav připlouvá a spolu s ním i hudební objev roku Slza

Song "Lhůta zarůční" se za poslední rok stala nejhranější domácí skladbou a patří k nejvyhledávanějším českým videím na YouTube – má na kontě více než 6,5 milionu zhlédnutí. Kapela SLZA se představí i v seriálu Přístav.
Přístav - SLZA

Ještě to není ani rok, co se v českém éteru objevilo jméno skupiny SLZA. Jejich debut „Lhůta záruční“ se záhy stal nejhranější domácí skladbou, druhý singl „Celibát“ jen podtrhl hitový potenciál této výjimečné popové formace. Následovala vítězství v Hudebních cenách Evropy 2 (kapela a objev roku) a dvě stříbrné ceny si odnesli z Hudebních cen Žebřík (objev a píseň roku).

I když jsou teprve na začátku, tak je až s podivem, jak rychle se aklimatizovali na podiích a dokázali emoce přenést do live vystoupení. Již nyní se mohou „pochlubit“ předskakovaním před švédskými Roxette (červen 2015 – Čez Aréna) či koncertem na prvním ročníku festivalu Utu¬bering (přes 20 tisíc návštěvníků), kde se předvedli v roli headlinera. Desítky koncertů po celé ČR již mají za sebou a zájem o jejich živé vystoupení roste každým dnem.

Katarze

Talentu a citu pro silnou píseň charizmatické dvojice složení Petr Lexa – zpěv a Lukáš Bundil – kytara si všimli také tvůrci nového seriálu Přístav, který vyplouvá na obrazovky TV Prima již tuto středu 26. 8., a oslovili je na spolupráci na průvodní píseň k seriálu.

Přístav -  kapela SLZA  Foto:

Singl „Katarze“, za jehož textem opět stojí dvorní textař skupiny Ondřej Ládek, nezapře chytlavý refrén ani hitový potenciál. „Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Může jít o vztah k životu jako takovému, který se pokoušejí napravit hrdinové seriálu, kteří utíkají z rušného velkoměsta a hledají nové útočiště v přístavu,“ vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. autorem hudby.

„Moc nás těší, že si autoři seriálu vybrali jako průvodní píseň Katarzi a my ji tak budeme slýchávat několikrát týdně v TV. Přejeme Přístavu, ať má šťastný vítr v plachtách!“ doplňuje zpěvák Petr Lexa.

Již brzy kluci představí k singlu také videoklip, který by měl být předzvěstí jejich připravovaného debutového alba, jež vyjde letos na podzim. A pokud vše půjde jak má, tak o hity na jejich prvním CD rozhodně nouze nebude.

Seriál Přístav uvidíte už tuto středu a zároveň si můžete poslechnout i kapelu SLZA.

Kompletní přehled plánovaných vystoupení: http://skupinaslza.cz/koncerty/

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama