Jeden Hanák a čtyři Moravačky z Olomouce a okolí

Prostírá a večeří se v centru Hané, na Olomoucku tentokrát silně převládne dámská liga. Jediný mladík celou show zahajuje – snad se nezalekne tolika bodrých moravských žen!
Prostřeno III (4) - Příště uvidíte z Olomouce
Prostřeno III (4) - Příště uvidíte z Olomouce
Prima

 

Mladý soutěživý elektromechanik Marek bydlí v Olšanech teprve měsíc. Nastěhoval se do bytovky 2+1 se svou přítelkyní Lucií. Vaření ho baví, má rád společnost a těší se, až v pondělí zahájí soutěž. Pokud někdo z příchozích ale nesnáší nivu, budou mít jeho kuřecí kousky problém. A moučník? Hraběnčiny řezy Marka naučila cukrářka Lucie, co když zabodují na plný počet bodů a zisk 25 tisíc korun?

Úterý se odehraje v olomouckém paneláku u všestranné Elišky, ženy několika profesí a maminky dvou dcer. Považuje se za dobrou kuchařku a okolí ji o tom přesvědčuje. Své hosty neošidí, plánuje menu o několika chodech, kde nebude chybět přesnídávková polévka, jak to má rád její manžel, ani salát, jak to má ráda ona. Vyhraje Elišce zapečená krkovice 25 tisíc na vysněnou dovolenou?

Uprostřed týdne se svou večeří blýskne paní Jarmila, nejstarší účastnice olomouckého týdne. Má zkušenosti z Rakouska, kde pracovala a odkud si přivezla „vosí hnízda“ a jistě i závěrečný Sacherův dort. Inu, Vídeň je Vídeň. Jarmila vaří přes padesát let, raději má jídla dobrá než zdravá, to by mohlo zafungovat a zacílit na krásných 25 tisíc korun!

Vyučená servírka Adriana, toho času na mateřské dovolené, otevře ve čtvrtek dveře svého domu v Hněvotíně. Ráda vaří česká i romská jídla, tentokrát naplní vepřovou kapsu a večeři zahájí sýrové řezy. Má ráda hudbu, možná si vyvaří a vyhraje 25 tisíc korun na nějakou pěknou cestu do zahraničí.

O poslední večeři se postará vyučená švadlena a milovnice vaření a ručních prací Lenka, matka čtyř dětí, mezi nimiž je rozdíl dvaceti let. Své hosty pozve do domku v Bystrovanech, kde momentálně bydlí u přítele. Čím chce přesvědčit soupeře, že právě ona si zaslouží potřebných 25 tisíc korun? Hlavním chodem se záhadným názvem „šuba“ a moučníkem, který by se mohl stát národním sezonním dezertem: jmenuje se totiž „zasněžený jogurtový tunel“. Ať se v něm Olomoučtí neztratí!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama