Kdo uvaří na Liberecku?

Kulinářská show Prostřeno! se přesune z Moravy do kraje rybníků a lidového baroka. Prostírat se bude v jižních Čechách, kde uvaří dalších pět amatérských kuchařů, respektive kuchařek.
Prostřeno III (5) - Příště uvidíte z Liberce
Prostřeno III (5) - Příště uvidíte z Liberce
Prima

S pořadem Prostřeno! se přesuneme z jihu na sever, kde snad už nebude okolo stolu takové horko. Poměr vařících žen a mužů se dlouhodobě ustálil na 4 ku 1 ve prospěch amatérských kuchařek. Kdo uvaří na Liberecku?

První účastnice, mladá paní Renata, pracuje jako supervizor klientského centra v Liberci a pár dní před natáčením se dozvěděla, že bude maminkou. Velká fanynka vaření a pořadu Prostřeno! si chce kuchtění před kamerou vyzkoušet na vlastní kůži. Čím zaútočí na chuťové pohárky soupeřů a částku 25 000 korun? Alkoholickým menu: přiopilými rajčaty a jelení kýtou na víně.

V úterý se představí rozvedená Irena, vychovatelka a zdravotnice. Má dvě dospělé dcery a ještě si doplňuje vysokoškolské vzdělání. Čas na vaření si ale vždycky najde. A nijak si to neulehčuje: hlavní chod (kuřecí kousky v chipsech, bramborová kaše, rukolový salát) a moučník (domácí košíčky plněné likérovým krémem a čokoládové fondue s čerstvým ovocem) znějí pěkně pracně. A to není zdaleka vše z úterního menu, které má naději na vysoké skóre a zisk 25 000 korun

Středa patří jedinému muži severočeského týdne. Bronislav vystudoval chemii, ale jeho největším koníčkem je hudba. Představí večer svou countryovou kapelu? A co dobrého Broňa v Jablonci uvaří, aby oslnil hosty a 25 000 korun si odnesl právě on? Plněnou masovou roládku s bylinkovým máslem a kuřecí nudličky na bazalkovém oleji s parmezánovou zálivkou.

Ve čtvrtek soupeře pohostí mladinká maminka Tereza z Liberce. Miluje svoji dvouletou dcerku, a kdyby vyhrála, určitě by za pěknou sumičku 25 000 koupila něco i Adélce, po níž pojmenovala závěrečné řezy. Přes svoje mládí dává předposlední kuchařka přednost české klasice a hosté se mohou těšit i na maminčiny ptáčky.

A pozor! Ve finále uvaří dvojnásobná maminka a devítinásobná mistrně štrúdlu z Kamenického Šenova. Jana ale svůj majstrštyk neudělá! Soupeři dostanou bramborák v županu, roštěnku zapečenku a tvarohovou mňaminu. Zůstane 25 000 korun v pátek u zkušené pekařky Jany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama