Příště uvidíte Prostřeno! z Jižní Moravy

Příště se ze severu Moravy přesuneme na jih, hlavně do Brna a jeho blízkého okolí. V Jihomoravském kraji se sejde mladá parta, nejstarší soutěžící je teprve třicet.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Ženy budou v mírné přesile a možná jim půjde lépe vyválet úkol týdne, který na Moraváky čeká – ovocné knedlíky. Nebo ne? Jak se bude soutěžícím dařit a kdo vyhraje 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte v Prostřeno už příště!

 

Jako první se v pondělí předvede Zuzana (28). Ta žije v Brně-Veveří se svým přítelem a tříletou dcerou. Zuzka kromě vaření a zvelebování svého bydlení miluje chemické pokusy a ty pro své hosty také připraví. První večeře je vyloženě oťukávací. Nuda v Brně rozhodně nebude a brzy bude jasné, že u stolu není nikdo, kdo by měl problém se vyjádřit. Jaká bude první večeře?
1) Filet z lososa s citronovou omáčkou a bagetkou
2) Krémová česnečka z pečeného česneku a krutony
3) Hovězí roštěná na houbách se šťouchanými bramborami
4) Cheesecake s lesním ovocem.

 

Druhou soutěžní večeři připraví potetovaný manažer hudebního klubu Ivo (28). Má přítelkyni, kocoura, ale děti zatím nemá. Ivo vaří v bytě u kamaráda a jeho vaření je stejně extravagantní jako jeho vzhled. Hosté jsou zvědaví, co je to „pivní pes“ a jak bude vypadat a chutnat „těstovinový dort na víně“. Během večeře navíc hosty „přepadne“ kocour Micánek a ne každý je z přítomnosti zvířete nadšený. A Hanka se začíná prosazovat se svými kritickými názory. Úterní menu:
1) Pivní pes s pečivem
2) Česneková polévka se sýrem a krutony
3) Těstovinový dort na víně
4) Domácí zmrzlina.

 

Ve středu se večeří u Hanky (30), manažerky na mateřské dovolené ze Starého Brna. Mezi její koníčky patří lyžování, jízda na kole a plavání. V jejím bytě je pořádné horko, nedaří se jí totiž zapnout klimatizaci. Leje nejen z hostitelky, ale i z hostů. Hanka se ale hlavně zapotí především s úkolem týdne. Ten tedy vůbec nedopadne dobře... Odpustí jí to soupeři? A co dalšího plánuje? Menu je to také trochu záhadné a milovníci králíka si přijdou na své, kdo ho nemusí, má tedy uprostřed týdne smůlu:
1) Beluga s mrkví a vejcem
2) Bílá polévka
3) Králík cibulák s rozmarýnem, sladké zelí a žužlavky
4) Jablečné taštičky.

 

Čtvrtou večeři podává elektrikář Lubomír (21). Milovník fotbalu, tenisu a rybaření se do pořadu přihlásil bez předchozích větších zkušeností v kuchyni, nejlépe mu prý jdou párky v rohlíku. Rozhodl se, že něco dokáže své přítelkyni a dal se do boje. Na to, že nevaří pravidelně, si ale v kuchyni celkem dobře poradí. Asi přirozený talent. A své hosty Lubomír překvapí, když si na sebe vezme během večeře velmi výstřední plavky. Jaké plánuje čtvrteční menu?
1) Mini pizzy
2) Polévka z dýně Hokaido
3) Maso dvou barev s jasmínovou rýží
4) Tchýnin jahodový koláč.

 

Finále má na svých bedrech a poslední večeři uvaří benjamínek týdne Markéta (17), která bydlí v domě se svou maminkou. Teprve sedmnáctiletá studentka zdravotnické školy by stejně jako ostatní ráda vyhrála. Večeře ale nepůjde jako po másle, u stolu se bude hodně kritizovat. Hostům se například nelíbí, jakou Markéta zvolila přípravu své večeře, i když menu zní lákavě. Co poslední hostitelka podává?
1) Sýrová roláda s opečeným toustem a zeleninou
2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi
3) Řízek po milánsku obalený v parmazánovém těstíčku, domácí tagliatelle, restovaná rajčátka
4) Palačinky s ovocem.

A jak to celé dopadne? Kdo vyhraje? Dívejte se na Prostřeno!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama