Příště uvidíte Prostřeno! z Moravskoslezského kraje!

Po krátké době se vracíme opět do Moravskoslezského kraje, a pokud bude platit příslovečné „jaký začátek, takový konec“, čeká nás týden plný humoru, nadsázky a dobré zábavy.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

V pondělí totiž otevře svou domácnost a kuchyni hostům herec Lukáš, první ze tří mužů tohoto týdne. Doplní je dvě ženy, a sejde se nám tak celkem vyrovnaná skupina. Vyhraje zkušenost, nebo mládí? Zvítězí taktika nad férovým přístupem, nebo tento týden nebude dokonce nikdo hrát a výhru 50 000 Kč si odnese ten nejlepší?

Pondělí se představí showman Lukáš (40), kterému nadhled a humor nedojde během celého týdne. Lukáš vystudoval zemědělskou školu. Poté si udělal rekvalifikační kurz jako vizážista. Nyní je herec ve skupině Screamers. Pro maturitní ročníky má představení o dvou hercích, a to pásmo básní z Kytice.Žije střídavě v Praze a v Bohumíně. Do Prahy jezdí kvůli práci, ale více času tráví v Bohumíně. Je svobodný a na velké vztahy si moc nepotrpí. Bude jeho menu stejně inspirativní, jako je on sám? 1) Kuřecí salát 2) Hráškový krém 3) Vepřové pečené maso, brambor, zelené fazolky 4) Šlehačkový dort s horkými malinami.

V úterý se dostane ke slovu zkušená kuchařka Ivana (49), respektive spíš k vařečce a plotně než ke slovu. Ivana má vystudovanou střední školu a pracuje jako státní zaměstnankyně. Je vdaná a se svým manželem jsou spolu 28 let. Mají dvě dcery (29 let a 18 let). Ivana je i babičkou a má vnučku, které je 2,5 roku. Její život je celkem klidný, přes týden jsou s manželem doma sami a o víkendu přijíždí jejich mladší dcera, která studuje mimo Ostravu.Ivana má už něco odvařeno a její menu zní jako menu žhavého favorita na vítězství: 1) Telecí brzlík s vanilkovou omáčkou a celerovým pyré 2) Šafránový krém s uzeným lososem, grilovanou limetkou a tvarohovým nokem 3) Hovězí líčka na červeném víně s kořenovou zeleninou, špenátové šťouchané brambory 4) Grilovaný ananas na sezamovém oleji s karamelovým přelivem a vanilkovou zmrzlinou.

Středeční hostitelka Žaneta (28) má oproti Ivaně o dvacet let méně zkušeností, ale z našeho pořadu už víme, že to vůbec nic nemusí znamenat. Zejména když je Žaneta maminka dvou dětí a pracuje jako pěstoun – stará se o nevlastní, 16letou sestru, kterou už 2 roky vychovává. Žaneta je rozvedená, ale zadaná. S přítelem chodí 2 roky, ale nežijí spolu. Jako matka samoživitelka se stará o dvě děti – Terezka 8 let a Kubíček 4 roky. Přihlásila se sama, aby si zkusila, jaké to je vařit nejen pro své známé, ale i pro cizí hosty. Co tedy Žaneta uvaří? 1) Těstovinový salát s krabím a kuřecím masem 2) Kámošková polévka 3) Pašerácká kotleta se šťouchanými bramborami a oblohou 4) Čokoládové muffiny s pařížským krémem.

Aleš (28), kterého mají jeho kolegové v soutěži za taktika, uvaří ve čtvrtek. Vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. Pracuje jako obchodně technický zástupce hydraulických a pneumatických zařízení a strojů. S manželkou Radkou mají dceru Ellen, které jsou 2 roky. Jejich rodinný život je velice aktivní, rádi cestují a poznávají nová místa. Alešovo menu bude jistě stejně moderní a ambiciózní, jako je on sám: 1) Domácí pečené sýrové rohlíčky 2) Zeleninový krém 3) Grilovaný váleček vepřové panenky podávaný s gratinovanými bramborami a grilovanou zeleninou 4) Landecké hory doly.

Závěr týdne bude patřit benjamínkovi týdne, Erikovi (18), který se kvůli svému věku sem tam stane v průběhu týdne tématem k narážkám a hovoru. Erik je student střední školy. Studoval 3 roky architekturu a stavebnictví, ale tato škola ho nebavila,a tak studiumvzdal. Nyní studuje na střední technické dopravní škole a je v prvním ročníku. Zatím neví, čemu se chce dál věnovat. Žije s rodiči a mladším bratrem v rodinném domě. Zatím je svobodný a nezadaný. Překvapí Erik své hosty a zajistí mu jeho menu výhru? 1) Grilované chlebíčky s kachním masem 2) Bramborová polévka trochu jinak 3) Hovězí líčka na víně s bramborovou kaší 4) Crèmebrûlée.

Úkolem týdne bude tradiční recept připravený moderním způsobem. Kdo připraví chléb s cukrem místo se solí? Jaké další originální nápady dostanou naši soutěžící? Dívejte se s námi na další týden s pořadem Prostřeno! Každý všední den od 18.00.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama