Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Příští týden se přesuneme z jižní Moravy na sever Čech do Ústeckého kraje, kde už to nebude taková idylka, i když legrace bude dost a taky slaďoučké čokolády, protože tak zní úkol týdne.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Ústecký kraj budou reprezentovat tři muži a dvě ženy, které se dokážou bavit a držet s pány krok v kuchyni i u stolu. Soupeři jsou mladí, nejstaršímu je čtyřicet let, takže se před sebou upejpat nebudou. Vyhrát chce asi nejvíce Petr, který to ani neskrývá. Tahounem zábavy je skalní fanoušek Sparty Zdeněk a trochu ztřeštěná nevěsta Kateřina. A kdo ze severočeské pětky nakonec vyhraje 50 000 korun? To uvidíte příště!

Ústecká partička se předvede hned první večer pěkně zvesela. U stolu se v pondělí rozhodně nikdo nestydí. První hostitelka Andrea (30)se právě rozvádí, má dvě děti a přítele a bydlí a pracuje v chráněném bydlení v Čížkovicích. Andrea do předkrmu svého lehkého menu zařadila lososa, jenže se ukáže, že minimálně dva lidé ryby nemusí. A do toho svérázný fanoušek Sparty Zdeněk přijde s inovací, že nechce šmejdit, zato kibicovat u hostitelky v kuchyni, kterou to ale pěkně rozhodí. Je to náhoda, že se z jejího menu něco připálí? 1) Vejce pečené v lososové housce 2) Kuřecí vývar s drobením 3) Kuře po kanadsku, babiččiny nudle 4) Černý dort.

V úterý se k plotně postaví momentálně nezaměstnaný Petr (21). Sebevědomý mladík z Mostu je vybaven informacemi od své přítelkyně, která v Prostřeno!již byla a vyhrála. Komu to bude vadit? Hostům tady něco nehraje… Nedoučený kuchař, který se vařením nikdy neživil a pracoval ve stavebnictví, je přesvědčen, že má namířeno rovnou k výhře. Spoléhá se na rady přítelkyně a recepty Zdeňka Pohlreicha, ale nedaří se, nedaří. Navícse večer pěkně zamotá a chvílemi bude dusno. Petr to chce svým kritikům ve zbývajících dnech pěkně osladit – a nejen čokoládou. A opět hrozí, že se díky Zdenkovi něco z chystaných jídel spálí: 1) Caesar salát s kuřecím masem 2) Česnečka s opečenou bagetkou 3) Hovězí po burgundsku s bramborovým pyré 4) Tiramisu z mascarpone s malinami a piškoty.

Třetí večeři v pořadí připravuje Kateřina (25), která pracuje ve Fresh baru v Ústí nad Labem. Jak se jí blíží termín svatby, kterou s přítelem chystají, většinu času myslí hlavně na veselku. A asi bude veselá, protože nevěsta je Veselá a hlavně živel, umí uvařit i pobavit. Zavděčí se svérázným soupeřům předsvatebním menu? 1) Lososový medailonek s jarním ledovým salátkem 2) Brokolicový krém 3) Plněná kuřecí roláda s bramborovým pyré 4) Mini svatební dortík.A s jakou taktikou a náladou dorazí ve středu Petr? Vydrží se mračit a kritizovat jídlo celý večer, když je u stolu tak veselo? Kdo ho prokoukne? U Kateřiny se pěkně odváže i Andrea. Co to hostitelka dala do jídla? Bude Zdeněk v kuchyni Kateřinu vytáčet, nebo jí naopak pomůže s úkolem týdne?

Čtvrtek patří Vladislavovi (31), který je zatím spíš tichá voda, proto jsou hosté zvědaví, zda se to zlomí v jeho přirozeném prostředí. Vláďa pracuje jako operátor ve výrobě práškové lakovny a žije s přítelkyní, se kterou má již dvanáctiletého syna. I on by moc rád vyhrál, aby měl konečně peníze na svatbu! Bude mu přát štěstí? Rozjede to hostitel, jehož sestra už v Prostřeno! také byla? Bohužel Vláďovi, který vaří moc rád, dá práce v kuchyni zabrat a na úkol týdne snad ani nedojde – menu ho dostatečně vyčerpá: 1) Opečená hruška se sýrem 2) Slepičí polévka s domácími nudlemi 3) Baby kuřátko se třemi druhy salátu 4) Čokoládová pěna s pomerančovým pyré. Ale Vláďova zábava zaboduje… Bude to však v Klášterci nad Ohří stačit? Petr a Zdeněk jsou nepříjemní soupeři…

Zdeněk Michalec (40) je borec nakonec. A všichni jsou na páteční finále u šťastně ženatého dvojnásobného otce a železného fanouška Sparty zvědaví. Zdeněk je rozhodně nejvýraznější postava ústecké partičky, samá srandička, hosté zažijí šok už během příchodů. A další je čekají během celého večera. Co Zdeněk svým krajanům v Jílové u Děčína uvaří? 1) Sýrové lodičky 2) Hovězí polévku s játrovými knedlíčky 3) Hovězí steak se třemi přelivy, šťouchaný brambor 4) Opilý dort. Zábava bude pěkně ostrá, půjde se na paintball. Bude si to chtít někdo s někým vyřídit? Má žoviální Zdeněk vítězství a 50 000 korun už v kapse?

Kdo to nakonec vyhraje? A co oblíbená páteční hra na pravdu – dočkáme se jí i tentokrát v Ústeckém kraji? Dívejte se na další Prostřeno!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama