Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje

Příště se podíváme na sever Čech do Ústeckého kraje, jehož barvy budou hájit tři ženy a dva muži. Úkol týdne by měl být splnitelný a příjemný.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Komu nebude chutnat dezert, dostane ještě pohár! Jak to ale na Ústecku dopadne? Kdo vyhraje krásných 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

 

Prostřeno v Ústeckém kraji odstartuje v pondělí u hokejového trenéra dětí Jana. Honza (36) vaření miluje a je vidět, že se v jídle i jeho přípravě vyzná. Celý týden bude hodně aktivní. Ze sestavy, která k němu dorazí je trochu zaražený. Dozví se, že Marcela moc maso nemusí, vlastně skoro vůbec ne. Nic složitého. Dokáže Honza hosty svým sebevědomím oslnit nebo spíš zaskočit? Pro své soupeře připraví ambiciózní menu a očekává velkou pochvalu.
1) Kristova žebra
2) Krevetová polévka
3) Vepřová panenka na hříbkách se šťouchanými bramborami
4) Tiramisu.

 

V úterý hosty u sebe doma přivítá milovnice řecké kuchyně Lenka (27). Připravit ale řecké pochoutky jako řecká bohyně není jednoduché a hosté mají k její večeři velké výhrady. Nejvíce je u stolu slyšet Honza. Ten má ke všemu vždy co říct. Ostatní si toho začínají všímat a přemýšlejí, zda jde to oprávněná kritika, nebo spíš taktika. Lenka nevaří u sebe doma, což se některým nelíbí. Lenčino řecké menu:
1) Souvlaki, tzatziki, pečivo
2) Fasolada
3) Pasticcio
4) Baklava.

 

Středeční večeři nachystá vyučený kadeřník Pavel (22). Ten se netají svou homosexuální orientací a hosty přivítá ve velkém, moderním a prostorném bytě. Okázalá koupelna jim doslova vyrazí dech. Pavel je ale sympaťák a především s ženami u stolu si velmi dobře rozumí. S hostitelem je legrace a z ničeho si těžkou hlavu nedělá. Příprava hlavního chodu se mu zkomplikuje a tak do kuchyně naběhne Honza, aby Pavlovi poradil. Je to dobrá přátelská rada, nebo další z Honzových taktických kroků? Třetí menu by mohlo mít úspěch:
1) Lososový tatarák
2) Hráškový krém
3) Vepřová panenka, smetanové brambory, pepřová omáčka
4) Tres leches dort.

 

Ve čtvrtek se k plotně postaví benjamínek týdne Barbora (16), která je i jednou z nejmladších účastnic pořadu Prostřeno! A všichni jsou k jejímu výkonu v kuchyni vzhledem k věku shovívaví. Až na Honzu… Ten na večeři dorazí s hodně kritickou náladou a Barboře nic nedaruje. Pochybuje nad čerstvostí ryby a má celou řadu dalších výhrad. Když se Bára zdrží s přípravou šlehačky, hbitě skočí do kuchyně a předvede jí, jak by se to mělo dělat. Bára je z jeho přehnané kritiky zaražená. Teprve šestnáctiletá studentka si troufne na moderní a celkem složité menu:
1) Zapečená bageta se sýrem a šunkou
2) Hovězí vývar s nudličkami a knedlíčky
3) Pečený pstruh se šťouchaným bramborem
4) Palačinky s horkým ovocem a šlehačkou.

 

Poslední večeři v pátek připraví učitelka Marcela (39). Ta maso moc nemusí a jí jen kuřecí. Přesto podává dva druhy masa – kuřecí a vepřové. Jenomže se jí v pekáči pomíchají a ona teď neví, které je které. Kdo jí pomůže tuhle záhadu rozluštit? No samozřejmě že Honza! K pátečnímu Prostřenu patří hra na pravdu a ani ta chybět nebude. No a po poslední večeři, která je tak trochu letem světem, se budou rozdávat i poslední body.
1) Zapečené tortilly plněné kuřecím masem
2) Italská česneková polévka v chlebu
3) Masíčka pod peřinkou s rýží, pečenými bramborami
4) Ledový jahodový dort, ledová káva

 

Kdo to příští týden vyhraje? A budou mu výhru přát i ostatní? Dívejte se na Prostřeno! i příště!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama