Příště uvidíte Prostřeno! ze severu Moravy!

V dalším týdnu se s dalšími premiérovými díly posuneme z jihu na sever Moravy. Nestává se často, aby silné pohlaví bylo v početní přesile. V Moravskoslezském kraji mají drtivou převahu muži, konkurovat jim bude jediná žena.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Půjde ale o velmi rozdílný pánský čtyřlístek. Toto atraktivní složení ještě okoření první soutěžící, který pochází z Egypta a severomoravský týden tudíž zahájí večeře plná egyptských specialit. A pokud by vám arabská kuchyně náhodou nejela, máte smůlu – musíte dojídat! Ani temperamentnímu Abimu se nevyhne úkol týdne – echt česká pochoutka! Co si vybere z naší kuchyně? A vyhraje žena, nebo některý z pánů? To uvidíte už příští týdne v novém Prostřeno!

V pondělí se představí Egypťan s vysokoškolským titulem a dlouhým jménem, kterému proto na jeho přání všichni říkají Abí (42). Mluví dobře česky, už před patnácti lety se přistěhoval do Brna. Dnes vlastní čajovnu v centru Ostravy, také vyučuje cizí jazyky. Má rád vaření a cestování. Abí připraví speciality egyptské kuchyně a u stolu bude místy i docela dusno, když nutí hosty dojídat. Některým se to hodně nelíbí. Spraví vše vodní dýmka míru? Co si mohou hosté vybrat z arabsko-švédského stolu?
1) Tahinu a salát z rukoly
2) Kuřecí a hovězí egyptskou polévku
3) Kuře a hovězí po egyptsku, rýži s nudlemi, egyptský salát
4) Qatayef

V úterý se k plotně postaví nejstarší účastník, pan Ladislav (60). Je vdovec a už v důchodu, předtím pracoval v dolech. Miluje cestování, má smysl pro černý humor a rád sleduje sport v televizi. Před dvěma lety se musel porvat s nemocí, naštěstí je na tom už mnohem lépe. Ladislavovi vadila urputnost, s jakou nutil Abí své hosty dojídat, a tak mu to chce oplatit. Jenomže nedokáže muslima přimět k tomu, aby pozřel vepřové, a další konflikt je na světě. Zůstane Abí o hladu? Láďa totiž připraví převážně vepřové menu:
1) Parmská šunka, žlutý meloun
2) Kuřecí polévka
3) Montrealské menu
4) Horké maliny, zmrzlina

Středa patří jediné ženě Kateřině (37). Má tři zaměstnání a musí se hodně otáčet – žije sama s dcerou Eliškou. Výhra by se jí jistě hodila. Katka jezdí ráda autem, s dcerou na kole a chodí spolu plavat. Zkušená hospodyňka vsadí na tradiční českou kuchyni. Většina mužů u stolu české pochoutky ocení, potěší také Abího? Obezřetná Kateřina myslela i na jeho chuťové pohárky. Chybět ale nebudou ani slzičky a bezpáteřní taktika. Kdo se o ni pokusí? A na co se mohou pánové uprostřed týdne ve Frýdku-Místku těšit?
1) Zeleninový salát s grilovaným kuřecím masem
2) Slepičí polévka s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky
3) Pečená kachna se zelím a domácími knedlíky
4) Tiramisu s ovocem

Ve Studénce s přítelkyní a kocourem Macíkem žije čtvrtý hostitel Petr (54), rozvedený otec tří dětí. Když není doma, pracuje na stavbách v cizině, hlavně ve Švýcarsku. Je to trochu nevypočitatelný extrovert, ale jinak dobrák od kosti, který se snaží vyjít všem vstříc. V kuchyni se nebojí používat polotovary, ostatně je tak zvyklý stravovat se na stavbách, tak proč by nemohli i ostatní… Do pořadu ho přihlásila kamarádka, se kterou vedl spory o vaření. Uspěje Petr s menu plným polotovarů i zmatků?
1) Sardelové vejce, bageta
2) Kuřecí vývar s játrovým kapáním
3) Španělský ptáček, bramborová kaše, okurek
4) Mramorová třená bábovka, „kapučíno“

Finále patří vyznavači zdravého životního stylu Alešovi (44) z Frenštátu. Živí se tím, že odnaučuje lidi kouření, a momentálně se stravuje „paleo“. Aleš je rozvedený a má tři děti. Jeho přítelkyně má děti dvě a k tomu vlastní dva psy. Aleš se rád baví, hraje na kytaru i ukulele, skládá písničky – jednu složí i pro své hosty. Sympatický hostitel překvapí příjemným vystupováním, pochopí ale soupeři netradiční večírek s paleo menu?
1) Nafouklé kokosové vejce s rudým dipem
2) Polévka z pečených rajčat
3) Špakety s kuřecím masem
4) Citronová sraženina

Budou hosté kritizovat jako diví? Následuje obvyklá hra na pravdu? A kdo ji povede?

To všechno uvidíte už příště na Primě v pořadu Prostřeno!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama