Svíčkový duel z Brna

V moravské metropoli otevřou dveře svých domovů tři ženy a dva muži, kteří se nebojí uvařit před kamerou a zraky celého národa. Svíčková se podává hned dvakrát. Která bude lepší?
Prostřeno III (3) - Příště uvidíte z Brna
Prostřeno III (3) - Příště uvidíte z Brna
Prima

 

V pondělí zahájí brněnský týden veselá floristka Libuše, vdaná máma tří synů. Kromě květin miluje pečení perníku a cukroví, umí vyškrabávat kraslice, ráda jezdí autem. Pochlubí se první svíčkovou týdne a závěrečnými marcipánovými řezy. Čeká na Libuši sladká tečka v podobě 25 000 korun?

Následující den si pozve hosty Petr, brněnský správce letohrádku Mitrovských a fanda do památek a vaření. Petrova večeře je inspirovaná Itálií, proto podává gnocchi. V zásobě má ale ještě jednu variantu s kuřecím masem. Menu, které by také rádo dosáhlo na plný počet bodů a výhru 25 000 korun, korunuje jahodové mascarpone.

Středa proběhne v domečku mladé paní Ivany blízko Kyjova. Učitelka mateřské školy má ráda dětskou upřímnost. Ocení tuto vlastnost také u soupeřů? Nikdo by si to ale s mistryní světa v kickboxu neměl raději rozházet. Uvidíme, zda si zlato a výhru 25 000 korun vyboxuje i její svíčková pečeně.

Nejstarší amatérské kuchařce Aleně patří čtvrtek. Bývalá mzdová účetní a jedenáctinásobná babička miluje vaření, kulinářské pořady a vše, co souvisí s ezoterikou. Vsadila na místní specialitu a polévku z oháňky s domácími nudlemi. I důchodkyně z Hrušovan by ráda získala 25 000 korun.

Páteční finále se odehraje u obchodního zástupce Jindřicha. Svíčková patří mezi oblíbená jídla tohoto amatérského fotografa a kuchaře z Lesné, takže si pochutná hned dvakrát. Sám se ale do hovězího nepustí. Zdolají jeho vepřové na hořčici a staročeský závin trofej 25 000 korun?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama