VIDEO fakta ze zákulisí: čtená zkouška pomáhá nalézat nové příběhy. Jak vypadá?

Natáčení druhé řady pod režisérskou taktovkou Jána Nováka má několik změn. Jak nám pan režisér prozradil v rozhovoru, zavedl nově před každou významnou scénou povinnou čtenou zkoušku. Proč? Podívejte se na video.
Svatby v Benátkách – čtené zkoušky

Natáčení seriálu je takový adrenalinový proces, kde se nesmíte zastavit. Herci mají mezi natáčením různých obrazů jen několikaminutové přestávky, stejně jako zbytek štábu.

Režisér Svateb v Benátkách se rozhodl svoje herce ovšem několikrát za den zastavit a probrat s nimi důležité scény. Herci tak před natáčením čtou svoje party a diskutují, jak by je měli zahrát. Jak se jejich postava v té chvíli cítí? Psaný scénář se tak může změnit během připravovaného natáčení a věty postav často plynou přímo z promyšlené situace. Ján Novák tvrdí, že se společně s týmem snaží o poctivou filmařskou práci:

Ta práce, kterou se snažíme provádět, je poctivá televizní filmařina.To znamená, že s kolegy herci, kteří jsou skvělí profesionálové, zkoušíme a nacházíme v příbězích a textech, které máme k dospozici, další a další tajemství. Ta kolikrát člověka během prvního čtení nenapadnou.Jednou z dalších výhod čtených zkoušek je i fakt, že celý tým rozebírá vtipy. Jak je známo, dělat seriál se špetkou komedie je to nejtěžší řemeslo a sitcomový humor se do Svateb v Benátkách nehodí. Zkoušky před natáčením tedy přispívají i seriálovým vtipům.

Na place se potkala s Filipem Blažkem
Na place se potkala s Filipem Blažkem
archiv Prima

Potřeba je to hlavně u situačního humoru, kterého je ve Svatbách v Benátkách spoustu. "Používáme nové vtipy, ale takové situační, které přináší život. Třeba takové, kdy se dostanete do situace, které se později s odstupem musíte smát," vysvětluje režisér.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama