Nejvíc přeposílané tweety? Žádost závislého na fastfoodech i tři vzkazy Obamy

Nejvíc přeposílané tweety? Žádost závislého na fastfoodech i tři vzkazy Obamy
Nejvíc přeposílané tweety? Žádost závislého na fastfoodech i tři vzkazy Obamy
pixabay.com/LoboStudioHamburg

Zoufalá prosba o pomoc uživatele závislého na fastfoodech, výzva k darování potravy pro houstonské psy, ale i tři vzkazy bývalého prezidenta USA Baracka Obamy jsou v seznamu nejpopulárnějších tweetů, který v úterý vydala společnost Twitter. Žebříček deseti tweetů byl sestaven podle počtu přeposlání.

„Pomozte mi, prosím. Potřebuji své kuřecí nugety,“ napsal v dubnu na twitteru šestnáctiletý Carter Wilkerson, jehož vzkaz poslalo dál rekordních 3,6 milionu uživatelů. Fastfood Wendy's podle agentury Reuters jeho žádost vyslyšel, zásobuje ho zdarma do konce roku.

Do seznamu se dostal i Sam Martin s tweetem „Leo a já jsme věnovali Houstonu šest liber psích potravin za každé přeposlání“.

Hojně uživatelé přeposílali vzkazy exprezidenta Baracka Obamy. Přes 1,7 milionu uživatelů zaujal tweet „Nikdo se nenarodil s nenávistí vůči jiné osobě kvůli barvě pleti, původu nebo víře“. Autorství výroku patří jihoafrickému bojovníku proti apartheidu Nelsonu Mandelovi.

Facebook otevře v Londýně novou centrálu

Nová centrála Facebooku v Londýně: Vytvoří stovky pracovních míst i startupový inkubátor

V seznamu je i žádost o pomoc sebevrahům

Úspěch měl i další Obamův vzkaz, který bývalý šéf Bílého domu rozeslal po skončení svého mandátu. „Děkuji za všechno. Moje poslední žádost je stejná jako ta první. Prosím vás, abyste věřili nikoli mé schopnosti dosáhnout změny, ale té vaší.“

V seznamu je také žádost jistého Setha Josepha o pomoc sebevrahům: „Každých 40 vteřin ukončí svůj život jeden člověk. Najdete si čas přeposlat toto a možná jednoho z nich zachránit?“

Z médií uživatelé přeposílali nejvíc tweety konzervativní televize Fox News, která podporuje prezidenta Donalda Trumpa. Hned za ní se zařadila zpravodajská televize CNN, která naopak hlavě státu moc nepřeje.

Autor: sou, ČTK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama