U Jižní Koreje se srazily dvě lodě. Zemřelo nejméně 13 lidí

3. 12. 2017 ZPRÁVY: U JIŽNÍ KOREJE SE SRAZILY DVĚ LODĚ. NEJMÉNĚ 13 LIDÍ ZEMŘELO

Nejméně třináct mrtvých a dva pohřešovaní. To je bilance po srážce dvou lodí u pobřeží Jižní Koreje. Sedm lidí se podařilo zachránit. Jak dramatická a nebezpečná byla práce záchranářů, se podívejte v následující reportáži.

Potápěči se kvůli záchraně lidí z potápějící lodi museli vrhnout do velmi chladné vody Žlutého moře. Snažili se najít další lidi, kteří uvízli pod trupem převrácené lodi. „Po šesté ráno se velký tanker srazil s malou rybářskou lodí. Stalo se to zhruba kilometr od pobřeží,“ uvedl velitel pobřežní stráže Hwang Joon-Hyun.

Velká loď vyvázla z nehody bez újmy. Malá se převrátila a začala se pomalu potápět. Pro specialisty pobřežní stráže je záchrana lidíz takové lodi vždycky velmi nebezpečná a stresující. I když v kalné vodě primárně pátrají po těch, co přežili, často najdou oběti neštěstí.

„Když se malá loď při srážce převrátila, skončilo 22 lidí ve vodě. 7 z nich se podařilo zachránit. 13 ale utonulo. 2 lidi stále pohřešujeme,“ upřesnil Joon-Hyun. Počet obětí nehody u západního pobřeží Jižní Koreje skutečně může ještě dál stoupat. I proto, že je několik ze 7 zachráněných v bezvědomí a v kritickém stavu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama