Seriál 1890: Dokonalý detektiv přijíždí vyšetřit rituální vraždu služky do zapomenutého kraje

Drama, napětí, romantika i humor. Lidové pověry, víra v magii a nadpřirozené bytosti mísící se s příchodem převratných technických vynálezů. A vražda na Gemeru, kterou začíná originální slovenský historický seriál s kriminální zápletkou. 1890. V hlavní roli uvidíte slovenského sexsymbola Jána Koleníka. Premiéra v pátek na Primě ve 20.15.
1890 (1) - upoutávka

Mladý, přesto již svými moderními vyšetřovatelskými metodami a úspěchy proslavený detektiv Jánoš Marton (Ján Koleník) z Pešti přijíždí na zámek Betliar řešit tajemnou brutální vraždu služky. Na Gemeru jej vítá místní rázný strážmistr Vilém Černý (Stanislav Majer), kterému přítomnost až příliš sebevědomého vyšetřovatele z Pešti v jeho rajónu a povinnost s ním spolupracovat není vůbec po chuti… A zdá se, že Martonův pobyt nevyhovuje ani místním, k technickým novinkám nedůvěřivým obyvatelům, kteří před vědou upřednostňují víru v magii a pověry; vyšetřovatelova přítomnost je trnem v oku i obyvatelům zámku – mocné šlechtické rodině Wisniewskych, ve které má každý své tajemství… Jak se ukazuje, vražda služky není zdaleka natolik jednoduchá, jak by si vyšetřovatelé přáli; navíc to není ani jediné zvláštní úmrtí mladé ženy v této oblasti… Marton s Černým tedy stojí před nelehkou výzvou – překonat vzájemné nesympatie a spolu pátrat po zvráceném pachateli, kterým je podle vesnických povídaček nadpřirozený „Démon“… A podle Martonovy teorie první sériový vrah v dějinách Uher.

VÍCE O SERIÁLU 1890 SE DOZVÍTE TADY

POZNEJTE ZÁSADNÍ POSTAVY SERIÁLU 1890

Seriál 1890 uvidíte v pátek ve 20.15
Seriál 1890 uvidíte v pátek ve 20.15

Démon z Tiesňavy

Vyšetřovatelům při práci asistují dva Černého podřízení – místní četníci Nahálka a Ondrík (Martin Nahálka, Milan Ondrík). Ti díky své lenosti, nebo jindy naopak přílišné horlivosti, a především nedostatečné inteligenci, pokazí, co mohou… Ale při řešení menších kriminálních případů (inspirovaných skutečnými historickými událostmi) se občas i na ně usměje štěstí. Zlo na Betliaru ale nespí, mrtvol přibývá a Marton musí udělat vše pro to, aby zabránil dalším bestiálním vraždám… Vyšetřování mu ale komplikují sympatie ke krásné šlechtičně Júlii (Danica Matušová), odměřenost její upjaté matky – hraběnky (Anikó Varga) i nevyzpytatelné chování jejího otce, extravagantního hraběte Wisniewskeho (Lukasz Kos). Podaří se Martonovi odhalit „Démona“ dřív, než si přijde i pro něj?!

JÁN KOLENÍK PROZRADIL V ROZHOVORU, JAK VYCHÁZELA SLOVENSKÁ ČÁST ŠTÁBU S ČESKOU

JSOU PŘÍBĚHY ZE SERIÁLU 1890 JEN FIKCÍ? BUDETE PŘEKVAPENI

Sledujte seriál 1890 každý pátek na Primě ve 20.15!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama