Seriál 1890 se vydá po stopách zrodu moderní kriminalistiky

Už 5. ledna ve 20.15 na Primě uvidíte premiéru historického slovenského seriálu 1890, který zachycuje fascinující období, kdy lidé přestávají věřit pověrám a do popředí se dostává moderní věda (kriminalistika). Kriminálními případy vás provede sebevědomý detektiv Jánoš Marton, kterého ztvárnil známý Ján Koleník. V pátečním seriálu hraje i mnoho českých herců, jako je Stanislav Majer, Filip Kaňkovský nebo v Česku známá Vica Kerekes.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

1890 (1) - upoutávka

reklama

Seriál 1890 vás okouzlí atraktivní historickou výpravou, ale i zajímavými fakty, která popisují první krůčky moderní kriminalistiky. Jedná se o historické krimi, v kterém však nechybí dobrodružné, romantické a humorné prvky. Seriál má celkem 13 epizod.

Příběhy kriminálního seriálu 1890 se odehrávají na slovensko-maďarském pohraničí (jinak také Gemer). Seriál kloubí nejen nové technické objevy, jako je automobil, telefon a počátky moderních kriminalistických metod, ale i podmanivou krásu přírody a unikátní společenskou atmosféru Uher na konci 19. století. 

ROZHOVOR S JÁNEM KOLENÍKEM, HVĚZDOU SERIÁLU 1890

Československá dvojka detektivů

Kriminální zločiny bude odhalovat sebevědomý detektiv Jánoš Marton (Ján Koleník) v zajímavém období, kdy lidé stále ještě věří na pověry, magii a nadpozenské bytosti. Rok 1890 je však i čas k využití všech nových kriminalistických metod, jako je balistika, daktyloskopie a další. Takové metody do zapomenutého kraje přináší ambiciózní detektiv, jenž je perfekcionista se slabostí pro krásné ženy. 

Seriál odhalí i nové metody kriminalistiky
Seriál odhalí i nové metody kriminalistiky

POZNEJTE ZÁSADNÍ POSTAVY NOVÉHO SERIÁLU 1890

V úspěšném slovenském seriálu uvidíte kromě Jána Koleníka v netradičních úlohách a podobách nejen slavné slovenské herce (Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová), ale i ty české. Po boku Jána Koleníka stojí charismatický Stanislav Majer jako strážmistr Vilém Černý. V seriálu se pravidelně objevuje i Filip Kaňkovský nebo Vica Kerekes. 

JSOU PŘÍBĚHY V SERIÁLU 1890 POUZE FIKCÍ? BUDETE PŘEKVAPENI

Ačkoliv seriál 1890 seznamuje diváky s historií (děj je konzultovaný s odborníky), autoři se nesnaží o absolutní historickou přesnost ve všech složkách. Vytvořili vlastní svět ukotvený v tomto čase a některé dobové detaily byly přizpůsobené ve prospěch motivů zajímavých pro současného diváka. 

Sledujte první díl historického seriálu 1890 už v pátek 5. ledna na Primě ve 20.15. 

reklama

reklama