Porodné, vyšší daňové slevy, DPH... Změny pro váš rodinný rozpočet REPORTÁŽ

Porodné bude i na druhé dítě, stále na něj ale nedosáhnou všichni. A jaké další změny ještě nastanou? Týkají se i vaší peněženky...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Porodné bude i na druhé dítě...
thinkstock.com

reklama

24. 9. 2014

Porodné ve výši 10 tisíc korun dostanou rodiče i na druhorozeného potomka. To je jeden ze závěrů jednání dnešní poslanecké sněmovny. Ač by se měl od příštího roku navíc rozšířit i okruh rodin, které na dávku dosáhnou, nárok na ni všichni stále mít nebudou. Běžná rodina porodné dostane, pokud její čistý příjem nepřesáhne 20 817 korun, tedy 2,7 násobek životního minima. (Koeficient se zvýší z aktuální hodnoty 2,4 násobku). Porodné na první dítě zůstane ve výši 13 tisíc, při narození vícerčat pak novopečená matka dostane 19 500 korun.

Dobrou zprávou pro rodiny je i to, že budou mít vyšší daňové úlevy na děti. A tím to nekončí. Zlevnit by jim mohl i provoz domácností.

Krásná a odpočatá maminka, spokojené dítě. Za hubičku! Akční ceny na kosmetiku, drogerii, masáže i potřeby pro děti. Slevy až 80 % i na další potřeby. Vše najdete ZDE!

Podívejte se na reportáž Martiny Spěváčkové. Dozvíte se, jaké další předvolební sliby vláda dnes sněmovnou protlačila. Mimo jiné sem patří sleva pro pracující důchodce, levnější knihy, léky a dětská výživa. Změny přitom kritizuje pravicová opozice. Podle ní taková řešení citelně zasáhnou podnikatele nebo živnostníky a Česko pošlou ještě do větší dluhové pasti. Balíček návrhů ještě poputuje do Senátu.

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Batole spoří do kasičky

Spoříte dětem? Na tyto peníze už nemáte nárok! REPORTÁŽ

Rodina na nákupech

Nakupujte se seznamem, plaťte hotově! A spousta dalších tipů, jak ušetřit!

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Titulní foto - Zdroj: Thinkstock

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!