Jitka Čvančarová trénovala tango doma s manželem. Ten si zahrál sám sebe v Černých vdovách

Tango je tanec, který provází Černé vdovy. Vášnivý tanec je komunikací mezi dvěma lidmi – a ten mezi Johanou a vyšetřovatelem Olinem funguje více než dobře. Jak vypadalo zákulisí natáčení?
Černé vdovy - tango 3
Černé vdovy - tango 3

reklama

Vášní detektiva Olina Nekuly v podání Boleslava Polívky je argentinské tango, takže o pár tanečních čísel nebude nouze. Taneční partnerkou mu bude Johana (Jitka Čvančarová), po které pokukuje. Do natáčení Černých vdov se tak zapojil i profesionální mistr České republiky v latinskoamerických tancích, majitel tanečního studia Tančírna a mimo jiné i manžel Jitky Čvančarové, choreograf Petr Čadek.

Manžel Jitky Čvančarové hraje sám sebe

Olin Nekula se v 7. a 8. dílu Černých vdov setká s Johanou na tanečním parketu a slovo dá slovo a za pár minut se už oba pohupují v rytmu tanga. Nad tím vším dohlíží nejen režisér Radek Bajgar, ale i taneční mistr Petr Čadek, kterého si režisér přizval na natáčení. „Hrál jsem v podstatě sám sebe, tak snad jsem to nezkazil,“ říká s úsměvem Čadek, který měl za úkol připravit choreografii pro všechny taneční obrazy. „Radek měl určitou představu, poslal mi nějaké návrhy, já k tomu dal své postřehy a ukázal mu svou představu. Líbila se mu a pak už jen zbývalo to ostatní naučit.“

Černé vdovy - tango 1
Černé vdovy - tango 1

Boleslav Polívka strávil několik tréninků v tanečním studiu a piloval kroky. „Bolek to zvládl asi za tři tréninky, je šikovný a fajn chlap. Učil jsem ho klasické tango, které se učí v tanečních. Známe se dlouho, takže odpadala ta nervozita z toho, že se bude učit tančit. Bylo to takové přátelské setkání.“ Aby nebyl parket na obrazovce prázdný, společnost hercům dělali studenti z tanečního studia. „Aby to bylo autentické, tak jsem vybral pár studentů z Tančírny a samozřejmě i naše lektory. S Bolkem tančila Petra Kostovčíková a s Markem Lamborou Alice Stodůlková.“

Jitka Čvančarová trénovala tango doma

Černé vdovy - tango 2
Černé vdovy - tango 2

O svou manželku Jitku Čvančarovou, kterou k tanci vyzve Polívka, se postaral tanečník sám. „S Jitkou jsme to trénovali doma, to je výhoda,“ usmívá se Čadek, který byl s výsledkem víc než spokojený. „Samozřejmě, že se to nepovedlo na první dobrou, točilo se to víckrát. Finální záběry jsem viděl na kontrolní produkci a bylo to fajn. Kontroloval to i režisér, se kterým se dělalo skvěle. Pohlídal všechno a věci, které bych řešil já, tak s nimi přišel dřív,“ uzavírá choreograf své působení v seriálu. Jak to nakonec párům při tanci slušelo a proč se Johana ocitla na tanečním parketu, se diváci dozvědí už v neděli v dalším pokračování seriálu Černé vdovy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!