Johana Rychnovská

Johana je ze všech tří vdov nejchytřejší.
Johana Rychnovská

Pracovala jako účetní. Několik let se s Danem marně pokoušeli o dítě, až to Johana nakonec vzdala. Není jasné, jestli děti mít nemůže, nebo jestli to prostě jen nemělo být s Danem. Johana působí ze všech tří nejvyrovnaněji a rozhodně má nejvíc sebejistoty. Bydlí v hezkém velkém bytě téměř v centru města. Má ráda dobré jídlo a víno.

Johana měla nejsilnější motivaci zbavit se manžela. Psychicky i fyzicky ji dlouhé roky týral, shazoval ji, podváděl a z frustrace i bil. Jeho smrt pro ni znamená vysvobození a i jakési znovuzrození. Konečně může naplnit svojí představu o silné, úspěšné, nezávislé manažerce Johaně. Právě ona je mozkem celého plánu, ujme se příležitosti a převezme vedení firmy. Bohužel Johana ve skutečnosti není až tak dobrá manažerka, jak si o sobě myslí. Co se jí nedostává v přirozených schopnostech, snaží se nahnat přílišnou tvrdostí, odměřeností a chladem. Ze všech sil se snaží působit sebejistě, autoritativně, chytře a silně. Situaci vnímá tak, že ona jediná je schopna držet celou akci pod kontrolou a holky jí to neustále kazí, protože jsou husy.

Johana je přesvědčená o tom, že absolutního naplnění může docílit skrze seberealizaci a kariéru, ve kterých jí Dan bránil. V průběhu seriálu si však navzdory svému přesvědčení vybuduje vztah k dospívajícímu nevlastnímu synovi Filipovi, který přijede na Danův pohřeb. Mladý kluk, jeho táta si mámu nevzal.  Johana je vůči němu nejprve podezíravá, pak díky němu získává ženskou něhu, starostlivost a lásku. Bude ho ochraňovat a bránit před Veronikou a Filip se stane nedílnou součástí jejího života.

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!