Miss na stopě: Co dnes dělají české královny krásy?

Soutěž Česká Miss byla založená v roce 2004 a chvilku se dublovala s dosavadní Miss ČR. Nějakou dobu tedy byly každý rok v Čechách dvě vítězky. Od roku 2010 se ale Miss spojily a díky tomu máme zase jednu soutěž krásy. Té „šéfuje“ bývalá vítězka této soutěže, Michaela Maláčová.
Česká Miss - vítězky pěkně pohromadě
Česká Miss - vítězky pěkně pohromadě
Herminapress/Česká Miss

reklama

1. ročník

Kateřina Smejkalová, Česká Miss 2005

Česká Miss Kateřina Smejkalová Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Kateřina Smejkalová, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Žije se svým přítelem Radkem Krásným mezi Prahou a Torontem, dříve žila v Bohuňovicích u Olomouce. V době vítězství v soutěži studovala Pedagogickou fakultu v Olomouci. Na Miss Universe získala 1. místo za národní kostým. V současné době v Praze dokončuje magisterské studium, obor vzdělávání dospělých. Kateřina tak navázala na svou pracovní zkušenost z Kanady a věnuje se public relations v oblasti módy.

„Nedovedu si představit, že by se někomu život po výhře nezměnil. Pro mě to byl obrovský skok do neznáma, netušila jsem, co mě čeká. Každopádně jsem vděčná za všechny příležitosti a zážitky, které jsem díky vítězství v České Miss získala a prožila. Na všechno vzpomínám ráda,“ říká.

2. ročník

Renata Langmannová, Česká Miss 2006

Česká Miss Renata Langmannová Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Renata Langmannová, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Za svým přítelem Ondřejem Novotným se přestěhovala do Prahy z Ivanovic na Hané. Renata absolvovala s červeným diplomem Policejní akademii ČR, obor management a kriminalistika. Věnuje se světovému modelingu, nejčastější pracovní destinací jsou Miláno, Londýn, Paříž. Spolupracuje s nadací Terezy Maxové dětem a je spolupořadatelkou Školy modelek – Modeling Camp Renaty Langmannové.

„Soutěž mě přesvědčila o tom, že člověk dokáže cokoli, když to opravdu chce a jde si za tím. Dala mi příležitost a naději, že i obyčejná holka z Moravy může žít svůj sen.“

3. ročník

Lucie Hadašová, Česká Miss 2007

 

Lucie Hadašová a její blonďatá princezna Foto: archiv

Lucie Hadašová a její blonďatá princezna, Foto: archiv

Co dnes dělá?

Na Miss Universe se umístila v Top 15. Žije se svým manželem Jaroslavem Bednářem a dcerou Deniskou v Praze, dříve žila ve Strážnici na Moravě. Získala titul na Vysoké škole aplikovaného práva, věnovala se modelingu, který nyní částečně ustoupil před mateřskými povinnostmi.

„Soutěž mi změnila celý život, po výhře to nebylo úplně jednoduché, ale osamostatnila jsem se, nastěhovala se do svého bytu a začala žít úplně nový život. Stát se Českou Miss byla velká příležitost a myslím, že jsem ji využila, jak jen to šlo.“

4. ročník

Eliška Bučková, Česká Miss 2008

Česká Miss Eliška Bučková se vrhla i na muzikály Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Eliška Bučková se vrhla i na muzikály, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Na Miss Universe se také umístila v Top 15. Žila se zpěvákem Noidem. V současnosti žije s přítelem Jakubem Malinou v Praze. Před soutěží žila ve Strážnici na Moravě. Věnuje se zpěvu, účinkovala v muzikálech Švejk, v muzikálu Hamlet ztvárnila roli Ofélie. Je jednou z nejvyhledávanějších a nejdiskutovanějších modelek v ČR.

„Vítězství v soutěži mi naprosto změnilo život. Přestěhovala jsem se do Prahy, získala kontakty, zkušenosti, hrála v muzikálech. Zviditelnila jsem se a především jsem od roku 2008 soběstačná, živím se sama.“

5. ročník

Iveta Vítová (Lutovská), Česká Miss 2009

Česká Miss Iveta Lutovská na výročí Miss Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Iveta Lutovská na výročí Miss, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Na Miss Universe umístila dokonce v Top 10. Dnes žije s manželem Jaroslavem a dcerou Anetkou v Praze, dříve žila ještě částečně v Třeboni. Ukončila bakalářské studium ekonomického směru a magisterské v oboru mediální komunikace. Pracovala jako moderátorka, v současné době se věnuje mateřským povinnostem.

„Soutěž mi dala více zakázek v oblasti modelingu i mediální reklamu. Za největší úspěch od soutěže považuji například získání lukrativního zaměstnání v oblasti zpravodajství.“

6. ročník

Jitka Válková, Česká Miss 2010

Česká Miss Jitka Válková je trochu rockerka Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Jitka Válková je trochu rockerka, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Žije v Praze se svým přítelem Mirkem Ciprou, se kterým se seznámila díky soutěži. Dříve bydlela v Náramči u Třebíče, studovala Katolické gymnázium v Třebíči, maturovala však v Praze.

Od října studuje Přírodovědeckou fakultu UK, obor biologie – geologie. Věnuje se moderování, modelingu, ale především zpěvu, zpívá s metalovou kapelou Modesty and Pride. S Danem McCaffertym z kapely Nazareth nahrála duet Love Hurts na své první sólové album. Společně si zazpívali tuto píseň při rozsvěcování vánočního stromu na Staroměstském náměstí, publikum čítalo 15 000 lidí.

„Vítezství v České Miss byl takový odrazový můstek, pak to všechno začalo. Poznala jsem mnoho známých osobností, mohla jsem se zúčastnit řady užitečných projektů, které pomáhají, navštívila jsem krásné země a začala dělat to, co mne opravdu baví – zpívat.“

7. ročník

Jitka Nováčková, Česká Miss 2011

Česká Miss Jitka Nováčková vypadá zase výborně Foto: Herminapress/Česká Miss

Česká Miss Jitka Nováčková vypadá zase výborně, Foto: Herminapress/Česká Miss

Co dnes dělá?

Žije v Praze, dříve žila v Českých Budějovicích, kde absolvovala gymnázium. Studuje Vysokou školu obchodní, pracuje v reklamě a v modelingu. Díky soutěži si splnila sen, získala stipendium Nadace Zdeňka Bakaly, které jí umožnilo dva měsíce studovat Filmovou školu v NYC – New York Film Academy.

„Potkávám teď velmi schopné lidi, od kterých se snažím leccos přiučit, ráda poslouchám jejich příběhy. Soutěž mi také otevřela cestu do zahraničí, poznala jsem dívky z celého světa (díky účasti v soutěži Miss Universe), strávila jsem dva měsíce v New Yorku, měsíc v Brazílii a navštívila spoustu jiných zajímavých míst, nebojím se komunikovat s cizími lidmi a zároveň jsem poznala sílu a hlavně vzácnost nezištného přátelství.“

8. ročník

Tereza Chlebovská, Česká Miss 2012

Tereza Chlebovská bude řádit ve sněhu

Tereza Chlebovská bude řádit ve sněhu, Foto: archiv Prima

Co dnes dělá?

Žije v Praze, dříve v Třemešném. Studuje obor hudební výchova ke zdraví na Pedagogické fakultě na univerzitě v Ostravě. Jako jediná miss opravdu rozumí fotbalu, ale média dlouho spekulovala o jejím vztahu k hokejistovi Ondřeji Pavelcovi. Věnuje se moderování Ligy Mistrů na Prima Cool, modelingu v ČR i v zahraničí. Zahrála si ve filmu Martin a Venuše a ve dvou hudebních klipech.

„Život se mi změnil o 180 stupňů. Musela jsem se přestěhovat do Prahy, byla jsem vhozená do rybníka a musela začít rychle plavat. Díky tomu jsem se ale osamostatnila a taky dospěla. Získala jsem a denně získávám mnoho cenných zkušeností. Měla jsem možnost potkat se se spoustou zajímavých lidí, pokračovat v modelingu, ale hlavně dostat se k práci, která mě naplňuje.“

9. ročník

Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013

Česká Miss Gábina Kratochvílová na finále Miss 2013

Česká Miss Gábina Kratochvílová na finále Miss 2013, Foto:Hermina/Česká Miss

Co dnes dělá?

Je první krátkovlasá Česká Miss v historii soutěže, na Miss Universe získala titul Bond Girl.

Žije v Praze s přítelem Filipem Laškem. Vystudovala bakalářský stupeň oboru hotelový management, turismus a gastronomie na Vysoké škole hotelové, v současné době studuje v angličtině magisterský obor Marketing Communication na Vysoké škole finanční a správní.

Za rok od castingů se stala Českou Miss, vicemistryní Evropy v mažoretingu, kterému se dlouhodobě věnuje, a získala hlavní ženskou roli ve filmu Bony a klid II. Gábina se také věnuje modelingu, stala se tváří kampaně módní návrhářky Beaty Rajské.

„Soutěž byla, je a bude pro mě velkou výzvou a příležitostí. Získala jsem hodně zkušeností a zažila jsem opravdu mnoho nového. Není to ještě zdaleka rok, co jsem vyhrála a stihla jsem si zkusit, jaké to je být tváří kampaně známé módní návrhářky, projít se po mole po boku úspěšných modelek, poznat tolik krásných míst a lidí, zúčastnit se několika charitativních akcí, sportovat pro dobrou věc, zahrát si hlavní ženskou roli ve filmu Bony a klid II… I když nebylo všechno lehké, užila jsem si spoustu zábavy! Utvrdila jsem se v tom, že nic není zadarmo, ale o to víc si všeho vážím a dělám vždy vše naplno.“

-dad-

Současná Miss Gábina Kratochvílová

Mohlo by vás zajímat

Finalistky jubilejního 10. ročníku České Miss

Jedna z těchto krásek bude nová Česká Miss. Jak se vám líbí?

Miss 2011 Jitka Nováčková zhubnula. Jak se jí to podařilo?

Česká Miss 2011 už není za puclíka: Zhubla! (TOP STAR video)


reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama