Kapverdský deníček 7. díl: Děti a opalovačka…

Pravidelná dávka exotiky, krásy a zážitků je tady! Naše redaktorka Táňa pro vás má další zážitky ze soustředění České Miss 2015 z Kapverdských ostrovů! Tak jak se jí tam a deseti kandidátkám na nejkrásnější dívku České republiky daří?
I já jsem navštívila místní děti a vytrhla je trochu ze stereotypu všedních dní
I já jsem navštívila místní děti a vytrhla je trochu ze stereotypu všedních dní
Táňa Sáblíková

reklama

Tak dnešní den byl opravdu zajímavý. Dopoledne jsme byly s finalistkami v zařízení, které se stará o děti, když jsou rodiče v práci. A protože tu není školní docházka povinná, byly tam děti opravdu různých věkových kategorií, od pěti let (odhadem), tak do dvanácti, možná i starší. Věk ale nehrál žádnou roli, když šlo o cukrovinky, které jim tam holky přinesly.

Následovalo povídání si, povětšinou s pomocí slovníčku či obligátně rukama nohama, ale všichni se nakonec domluvili, hraní a tancování… a to jsme koukali! A to kompletně všichni! Takové pohyby, které vídáme spíše u dospělých dívek, které se snaží zaujmout na diskotéce opravdu ze všech sil, nám tu ukazovaly dívenky sotva na povinnou školní docházku u nás v Čechách!

Ale co, jiný kraj, jiný mrav… neměla bych se nad tím pohoršovat. Ale bylo to opravdu fascinující!

Odpoledne jsme se vypravili podívat na místní přírodní úkaz, díru ve skále, kam protéká moře, a pod správným úhlem slunce hraje všemi barvami. Prostě prý krása neskutečná, škoda, že se svými 153 cm jsem viděla jen skály a naklonit se, abych viděla tu vodu, jsem se nemohla kvůli bezpečnostním zátarasům. Slibovali nám také, že tam skoro nefouká (na jiných místech fouká vždycky děsivě), a tak jsme se vybaveni ručníky těšili na opalovačku a možná i nějaké to koupáníčko.

Chyba lávky! Vítr tam byl šílený, a tak místo dvou hodin jsme se tam zdrželi jen asi půl. A pak už jsme jeli na občerstvení do restaurace v hlavním městě Salu, kterou vlastní a provozuje jeden z Čechů, kteří žijí na Kapverdských ostrovech.

Teď nás ještě čeká galavečeře, na kterou se já osobně moc těším! Doufám, že bude nějaká dobrota!

Pac a pusu

Vaše Táňa

Další díly mého denníčku:

Na loď už nikdy nevkročím! Vždy již jen takhle hezky ze břehu

Kapverdský deníček 6. díl: Přísahy by se neměly porušovat! NIKDY!!!

Poprvé v životě jsem skákala na pláži do vzduchu...

Kapverdský deníček 5. díl: Prostě nekončící jízda…

Finalistky České Miss 2015 návštěvily místní kostel. A zážitek to byl skvělý!

Kapverdský deníček 4. díl: Jak jsme se odvázali v kostele!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama