119. díl – Omluva přijata

Honza se dva dny opíjel a nedal o sobě vědět. Strašně moc chce jít zpátky za Ivanou, ale zároveň se toho bojí. Nakonec se zase posilní alkoholem a za Ivanou se vydá. Jak ho Ivana přivítá?
Cesty domů (119)
Cesty domů (119)

reklama

Stázka si vezme do parády Holého. S břitvou v ruce mu začne mluvit do duše. A Holý je z ní tak rozhozený, že jí slíbí, že už manželce nebude ubližovat. Bára je ponížená a nikoho z Bernátových nechce už nikdy vidět. Pak se ale vydá do vily pro zbytek svých věcí. Co udělá, až se tam nečekaně potká s Honzou? Šimon se bojí o Vendy, říká jí, ať si dá na Dana pozor. Ta si ale myslí, že z něj mluví jen žárlivost. Navíc Dan ji zase varuje před Šimonem. Komu z nich bude Vendy věřit?

 


Rudolf se cítí trochu unaveně a Stázka je na tom podobně. Jeho zeť a její bývalá snacha jim dávají pořádně zabrat. A nejen jim. Stázce je líto, co se u Bernátových stalo, ale pomoct jim nemůže. Snaží se pomoct alespoň paní Holé. Když za ní do kadeřnictví přijde Holý, dá mu doslova nůž na krk a mluví mu do duše. S břitvou v ruce Holého pod nátlakem pomalu psychicky zpracovává. Ten je z ní natolik rozhozený, že jí slíbí, že své ženě už ubližovat nebude. Rudolf s Petrem s údivem sledují Stázčinu přesilovou hru. Rudolf neodolá a pozve Stázku na rande. Jak na to bude reagovat Petr?

 


Bára s Dorotkou našly azyl u Sylvy. Bára je naštvaná a zklamaná. V životě ji nikdo tak neponížil. Nikoho z Bernátových už nechce nikdy vidět. Proto nejdřív nechce mluvit ani s Lídou, která za Bárou zajde do hospody. Pak ale pochopí, že někdo přece jen stál a pořád stojí na její straně, i když o všem věděl. Bára se vydá do vily pro zbytek svých věcí. Nečekaně se tam ale potká s Honzou. V tu chvíli si opět vybaví všechny chvíle, kdy se trápila a dávala si za vinu, že zničila všechno hezké mezi nimi. Bude mít Honza odvahu podívat se Báře do očí? A co jí řekne?

 


Honza se na dva dny ztratil a opíjel se. Když se pak objeví v práci, vypadá hůř než bezdomovec. Vejnar se mu snaží mluvit trochu do duše, ale taky si do něj rýpne. Pomocnou ruku mu nabízí i Soudek. Ale Honza jejich pomoc odmítne. Ze všeho nejvíc touží jít zase za Ivanou. Ale zároveň se bojí toho, co s ním Ivana dělá. Přišel kvůli ní o všechno, dokonce hází přes palubu i své vlastní děti. Všechno už jí dal, nic dalšího nemá. Neví, co má dělat, tak se zase chytne flašky. A posilněný alkoholem se nakonec za Ivanou vydá. Ta ale na opilého a agresivního Honzu není zvědavá. Jak ho z bytu vyprovodí? A co udělá Honza, až zase vystřízliví?

 


Šimon je zoufalý nejen z toho, že se s ním Vendy rozešla, ale že se dala dohromady právě s Danem. Šimon se o Vendy bojí, pochopil, čeho je Dan schopný. To on mu dal do pití opiáty, ale Šimon to nemůže nijak dokázat. Zatím řeší jiný problém. Musí se s Vendy domluvit, co udělají se společným bytem. Proto se kvůli tomu sejdou. Danovi se ale nelíbí, že jde Vendy za Šimonem sama. Strašně na ni žárlí, proto přijde za nimi. A začne Vendy vysvětlovat, že naopak on ji chce chránit před Šimonem. Vendy zná Šimona dlouho, jenže on se poslední dobou chová divně. A Dana miluje. Kterému z nich uvěří?


Sledujte stý devatenáctý díl seriálu Cesty domů ve středu 2. května  ve 20.00 na Prima family.

 

reklama

reklama