163. díl – Neuč ryby plavat

Vejnar s Honzou jsou v šoku. Paní Soudková nejenže nejela do lázní, ale stala se z ní gamblerka, která zpronevěřila milion a půl. Jak tohle řeknou svému šéfovi? Lída konečně souhlasí s chemoterapií, ale za svých vlastních podmínek, které před Rudolfem tají.
Cesty domů (163) - Obrázek 2
Cesty domů (163) - Obrázek 2

reklama

Vrah Soudkovy ženy stále není dopadený, ale vyšetřování případu přineslo nové informace, které Honzu s Vejnarem šokují. Ukazuje se, že paní Soudková žila dvojí život. Propadla gamblerství a svému muži za zády dokázala zpronevěřit milion a půl. Peníze si napůjčovala od lichváře. Navíc do žádných lázní nejela. Honza s Vejnarem nevědí, jak mají tohle svému šéfovi říct. A už vůbec netuší, jak mu mají naznačit, že se stává jedním z podezřelých z vraždy své ženy a měl by se nechat dobrovolně vyslechnout.

Lída tají, že ji občas přepadají velké bolesti. Ve chvíli, kdy zakopne doma na schodech, musí s pravdou ven. Rudolf na ni naléhá, že by se konečně měla začít léčit. Aby Lídu přesvědčil, přivede do vily i Valérii Černou. Lída chce mít od Rudolfa pokoj, proto s léčbou nakonec souhlasí. Ale za svých podmínek, které před Rudolfem tají. Po první dávce chemoterapie odejde s Pacinou, která ji tam doprovodila, z nemocnice. Rudolf zuří a má o Lídu strach. Ale Lída si jen ordinuje svou vlastní léčbu. Co s Pacinou podniknou?

Zlata se snaží zvyknout si na Dana, ale moc se jí to nedaří. Střídavě se s ním snaží vyjít, aby ho vzápětí hystericky vyhodila z domu. Navíc se Jirkovi stydí přiznat, že se Dana čím dál víc bojí. Danovi je jasné, že situace je neúnosná. Poté, co musel odejít z lékárny, vidí, že problémy vyvolává i jeho přítomnost v domě. Bloumá proto venku a přemýšlí, že z Hradiště uteče do Prahy. Ještě že je tu Vendy, která Danovi rozumí a ví, jak se trápí. Co Vendy řekne Zlatě? A co navrhne Danovi?

Rudolf se bojí o Lídu, což dává najevo tím, že je pořádně nesnesitelný. Štěká na Apolenu Holou, místo aby jí řekl, jak je rád, že svůj nerozumný pokus o potrat přežila. Pohádá se s Petrem. Rozčiluje se na Pacinu, protože žárlí, že Lída se svěřuje s detaily své nemoci jí, místo aby je říkala jemu. Rudolf se snaží získat informace o Lídě od Valérie Černé a arogantně napochoduje do její ordinace. Co mu Valerie na jeho neomalené chování řekne?

Sledujte stý šedesátý třetí díl seriálu Cesty domů ve středu 13. února ve 20.15 na Prima family.

 

reklama

reklama