196. díl – Protijed

Rudolf s Petrem se opravdu rozhodnou vylézt na Roháč. Zatímco na ně doma všichni čekají, od horské služby se dozví, že našli pod Roháčem jednoho zraněného. Petra, nebo Rudolfa? Valerie s Danem mají u sebe doma Romanu, zvykají si na sebe. Vyruší je návštěva Žampy, který přišel i s malou Beátkou.
Kterou cestu na Roháč zvolí? Turistickou, nebo ostrý výšlap
Kterou cestu na Roháč zvolí? Turistickou, nebo ostrý výšlap

reklama

Romana je u Valerie a Dana doma. Téměř dokonalou rodinnou idylku přeruší návštěva, nečekaně přijde Žampa s malou Beátkou. Jeho dcera Marie zemřela a on neví, co má dělat. Valerie se okamžitě o malou holčičku zajímá a Romana začne žárlit. Odjede zpátky do domova, je uražená. A má proč. Žampa totiž Valerii nabídne, že si ji za určitý obnos vezme, aby pak Valerie mohla Beátku adoptovat. Valerie o tom začne uvažovat a Dan je naštvaný. Naštvaná je i Procházková. Bylo by prý lepší, kdyby se už s Romanou neviděli. Jenže Valerie se s tím nehodlá smířit. K čemu Dana přemluví? A jak se rozhodne ohledně Beátky?

Rudolf s Petrem chtějí dotáhnout do konce svůj bláznivý nápad vylézt na Roháč a přespat tam. Začnou tréninkem u Bernátů na zahradě. S celou rodinou posedí, opečou si buřty a pak přenocují pod stanem. Druhý den vyrážejí na výstup. Petr je rozumnější, snaží se Rudolfa přesvědčit, že půjdou delší a bezpečnější stranou. Ale ten si nedá říct. Všichni zatím doma trnou hrůzou, protože se zhoršilo počasí. Dostanou informaci, že horská služba našla pod Roháčem jednoho zraněného muže. Který z nich to je? Rudolf, nebo Petr?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cesty domů (196) - rekapitulace

Honza jede s Bárou do nemocnice na první kontrolu s dvojčaty. Netuší, že je sleduje Petra Piskořová. Bára mu později volá, že Petru viděla. Honza je vzteky bez sebe, nejraději by si pro Petru došel a dal jí pár facek. To ale nemusí, slečna přijde sama. Opět s nimi ledovým klidem vede podivné řeči. Zatímco Vejnar zůstane klidný, Honza se zase nechá unést vztekem. Což Petra přesně chtěla. Na rozloučenou jim dá kapsli, v níž je prý protijed, a odkráčí. Honzovi vzápětí dojde, že by se její vyhrožování mohlo týkat dvojčat, a letí domů. Co je ve skutečnosti ve zmíněné kapsli?

Vejnar se sice Petrou nenechá rozhodit, ale případu Piskořových má taky plné zuby. Už i on začíná uvažovat, že na kriminálce skončí a rád se vrátí k hospodařině, k papírům a DPH. Přijde za ním Soudek a dají si spolu skleničku alkoholu. Vejnarovi chutná alkohol nějak divně. Soudek se diví, proč mu láhev tedy s Honzou dávali. Byl u ní dokonce lístek se vzkazem. Teď už zpanikaří i Vejnar. Je převezený do nemocnice, kde mu vypumpují žaludek. Byl v alkoholu opravdu nějaký jed? A dala ho tam Petra?

Sledujte stý devadesátý šestý díl seriálu Cesty domů v pondělí 10. června ve 20.15 na Prima family.

reklama

reklama