Andrea Kerestešová se chystá odjet fotit do Austrálie

Andrea Kerestešová není jen herečka, kterou znají například fanoušci seriálu Cesty domů, ale čím dál víc se veřejnosti představuje i jako fotografka. V několika městech byla k vidění její druhá výstava fotoobrazů Syndrom aneb Mezi nebem a zemí. Její putování Andrea završila v jednom pražském salonu.
Andrea Kerestešová výstava - Obrázek 2
Andrea Kerestešová výstava - Obrázek 2
archiv FTV Prima

„Sem fotoobrazy doputovaly a tady si je taky zájemci budou moci od této chvíle koupit. Nechtěla jsem je prodávat formou dražby, připadalo mi to trochu nedůstojné, Tak jsem u každého fotoobrazu stanovila cenu, kterou se zájemci na požádání dozvědí,“ vysvětlila herečka.

Netypickou ´vernisáž´ doprovodil malý koncert kapely jejího přítele Mikoláše Růžičky Republic of Two, který si přišly poslechnout i Andreiny kamarádky – herečky Kristýna Janáčková, která hraje v Cestách domů Evu Venclovou, a Lenka Zahradnická. Tu znají diváci Svateb v Benátkách jako sestřičku ze zubařské ordinace. „Cena obrazů není nijak přehnaná, v podstatě jen pokryje náklady s jejich výrobou, ale také s renovací rámů, v nichž jsou zasazeny, a se stěhováním děl.

Podívejte se na reportáž z výstavy:

VIP - Andrea Kerestešová - Výstava fotografií

Polovinu výtěžku z prodeje věnuju Nadačnímu fondu pomoci, který patří Karlu Janečkovi , který mi pomáhal s první výstavou, tímto mu jeho pomoc vrátím. On částku znásobí tak zvaným zlatým řezem a jeho nadace přesně určí, kterým konkrétním případům tuto finanční pomoc poskytne,“ vysvětluje Andrea.

Druhou část výtěžku chce Andrea věnovat sobě, přesněji řečeno na financování svého dalšího projektu. „Myslím, že na to mám právo, nemůžou ode mě všichni očekávat, že sto procent mého života bude tvořit jen charita. Projekt, který dávám dohromady, je cesta do Austrálie, včetně návštěvy původních obyvatel, a měla by být spojená s další výstavou.

Výtěžek výstavy je jen zlomek částky, kterou potřebuju. Na cestu se chystám někdy v dubnu. Do té doby mě čeká ještě hodně práce, musím skloubit natáčení Cest domů, divadlo, zajistit spoustu kontaktů a domluvit se s lidmi, kteří nám v Austrálii pomůžou. Je to pro mě velká výzva a já doufám, že ji zvládnu,“ říká Andrea.

reklama