Cesty domů budou mít novou lékařku. Těšit se můžete na Markétu Plánkovou

Nová lékařka na hradišťské kardiochirurgii, která vnese do děje spoustu zajímavých zvratů. To je Linda Hartová, nová postava další řady primáckého seriálu Cesty domů. Hraje ji Markéta Plánková.
Cesty domů (III) Markéta Plánková
Cesty domů (III) Markéta Plánková
archiv FTV Prima

reklama

Linda se představí divákům hned na začátku další řady. Má šestnáctiletého syna Cyrila (Marek Zeman) a žije ve složitém a problematickém vztahu s Lukášem Dosytou (Daniel Rous). Zanedlouho ale její život zasáhne nešťastná událost a všechno bude jinak.

„Režiséra Jaromíra Polišenského znám z jiného projektu, ale už dlouho jsem chtěla spolupracovat s Jiřím Adamcem. Jsem ráda, že se na Cestách domů potkávám s oběma. První den jsem byla trémou rozechvělá, naučila jsem se poctivě veškeré texty, samozřejmě jsem je všechny vzápětí zapomněla, ale věty pak naskočily samy a rozpaky velmi rychle opadly. Hned první dny jsem točila hodně dramatické momenty kolem své postavy, takže jsem do natáčení skočila rovnýma nohama,“ říká Markéta Plánková.

Původně prý neplánovala hrát další lékařku ve své kariéře, ale Linda ji natolik zaujala, že roli ráda přijala. „Cesty domů nejsou ani tak o lékařské profesi, jako o vztazích mezi lidmi, což diváky hodně zajímá a i já se na to moc těším. Zatím je pro mě těžké říct, jestli je mi Linda v něčem podobná, teprve se s ní seznamuju. Neměla jsem čas seriál sledovat, podívala jsem se zpětně jen na pár dílů, abych si udělala obrázek o vztazích mezi postavami. Stejně se v nich ale ještě moc nevyznám, a tak se všech kolegů na place ptám: ´Ty jsi kdo a patříš ke komu´? A mám v tom trochu zmatek, který ale určitě rychle doženu,“ směje se herečka.

reklama

reklama