Co se stane s Honzou a jak dopadne Hamzík?

Na nové díly Cest domů si budete muset počkat až do začátku února, čekání vám ale zpříjemníme zajímavostmi o tom, jak se natáčely některé momenty, které jste už mohli vidět. Například přestřelka mezi Romanem Hamzíkem a Honzou Maškem v 93. díle.
Cesty domů: Co se stane s Honzou a jak dopadne Hamzík? - Obrázek 6
Cesty domů: Co se stane s Honzou a jak dopadne Hamzík? - Obrázek 6

Ačkoliv se Honza s Romanem pokaždé, když se objevili v seriálu, většinou pohádali či v horším případě poprali, v civilu bylo všechno jinak. Jejich herečtí představitelé Miroslav Etzler a Jan Dolanský si vysloveně padli do noty. Nebylo společného pracovního dne, aby natáčení vtipně nekomentovali a neutahovali si jeden ze druhého. A natáčení závěrečné přestřelky probíhalo úplně stejně. Dramatické repliky, kdy na sebe plni nenávisti řvali ta nejhorší obvinění, prokládali vtípky. Náhodný houbař, který na plac zhruba třicet kilometrů za Prahou zabloudil, si musel myslet, že narazil na partu bláznů.

 

Ačkoliv na obrazovce vypadala scéna dramaticky, oba herci se shodli na tom, že už v seriálu točili mnohem náročnější momenty. Jan Dolanský třeba obraz, v němž mu před očima vybuchlo a shořelo auto a tlaková vlna ho hodila do křoví. Miroslav Etzler zase například běh po střeše při pronásledování Pekárka, který z ní nakonec spadne a zabije se. „Před kamerou jsem dělal nejen různé kaskadérské kousky, ale taky mě už mockrát zabili. Rozstříleli mě kulometem, sťali, přejelo mě auto, vypadl jsem z okna, smrtí před kamerou už jsem zažil opravdu moc,“ líčil herec.

 

U scén, v nichž má být člověk postřelený, je nejdůležitější, aby postřel připravoval někdo, kdo je maximální profesionál a umí dobře udělat a pak i odpálit věc, která udělá díru do kostýmu, z níž pak vystříkne krev. Což se také stalo. Své pak „dokonají“ také kamerový jeřáb, střih a hudba.

„Scéna přestřelky vypadala na obrazovce daleko působivěji, než když vznikala. Celý 93. díl byl podle mého názoru nejdramatičtější díl vůbec. Napínavý, plný silných a nebezpečných momentů, líbil se mi. Tahle závěrečná přestřelka byla dramatická především v tom, že postřeleného Honzu Maška, který upadne do bezvědomí, odváží sanitka do nemocnice, čímž končí jedna série a následuje delší pauza. Takže divák nebude přesně vědět, jak to dopadne – nakolik je zranění vážné, jestli Honza Mašek přežije a co se stane s Hamzíkem,“ říkal Miroslav Etzler.

reklama