Filip Čapka byl k sežrání. Namazaný povidly a čokoládou

Zajímá vás, jak se v Cestách domů točila scéna, kdy je Filip Čapka jakoby namazaný dehtem a posypaný peřím?
Filip Čapka hraje Sváťu Pecha
Filip Čapka hraje Sváťu Pecha

reklama

Nejprve odpověď pro ty, kdo si tipovali na Facebooku Cest domů: Filip Čapka byl v této scéně namazaný povidly a čokoládou s příměsí černého pudru.

Filip Čapka v roli Sváti Pecha si vůbec v našem seriálu Cesty domů užívá. Málem se utopil svázaný ve vaně nebo chtěl skočit pod vlak. Tentokrát jej v bytě překvapí Michal (Vincent Navrátil) s kamarády. Michal se nemůže srovnat se zjištěním, že jeho táta je homosexuál. A z toho, co se tátovi „přihodilo“, nesmyslně viní právě Sváťu. Tak se mu s kamarády pomstí a pomažou ho dehtem a peřím.

Pokud vám tato scéna v televizi unikla, přehrajte si ji tady:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cesty domů (215) – Sváťa

„Já si natáčení podobných obrazů užívám, ať to byla opilecká scéna, topení ve vaně nebo natáčení s vlakem. Většinou se takové obrazy hrají samy, prostě reagujete na situaci. Obzvlášť ten dnešní obraz. Člověk se téměř nahej a polepenej tím sajrajtem cítí blbě sám o sobě, hrát už ani není potřeba,“ smál se Filip.

Maskéři Filipa samozřejmě nenatírali dehtem, ale vyrobili směs, která byla konzistencí i barvou stejná. A kterou nejdřív otestovali, zda jde smýt a není nějak škodlivá. Což ale nebyla, protože ji tvořily poměrně chutné ingredience – švestková povidla a čokoláda. Do této směsi pak přimíchali ještě černý pudr, aby docílili té správné – tedy černé barvy.

„Když mě maskéři natírali, hrozně moc to lepilo a ten jemný pudr se mi dostal úplně všude. Po chvíli směs zatuhla, takže jsem málem nemohl zvednout ruce. Protože v té době bylo ještě teplo, začaly se na mě slétat vosy, tak jsem se raději schoval v maskérně. Musím říct, že ten sajrajt byl naprosto věrohodný a překvapivě šel i dobře smýt. Naštěstí jsme točili v ateliéru, kde jsem si mohl dát sprchu. Vznikat tahle scéna někde v terénu, nevím, jak bych ze sebe tu hmotu dostával,“ smál se Filip Čapka.

 

Sváťa Pech (Filip Čapka) je mladší bratr Simony Kenigrové

Cesty domů: Potřebujete sehnat zbraň, trávu? Od toho je tu Sváťa Pech

reklama

reklama