Jak se Sváťovi točilo s opeřenými herečkami?

Pokud sledujete pravidelně Cesty domů na FTV Prima, pak víte, že Filip Čapka, který hraje Sváťu, si v tomto seriálu „užívá“ ty nejbláznivější scény. Ve středu ho budete moct vidět v ne zrovna příjemné situaci – zajatého v drůbežárně mezi slepicemi.
Cesty domů - Sváťa točí v drůbežárně
Cesty domů - Sváťa točí v drůbežárně
archiv FTV Prima

reklama

Jak se Sváťa mezi slepice dostal? Nerad, ale musel vrátit své kamarádce Emě (Andrea Kerestešová) její dcerku Rozárku, o kterou nějaký čas pečoval. A teď se mu po holčičce strašně stýská. Aby se zabavil, vymýšlí leccos. Napadlo ho, že ukrást pár čerstvých vajec by mohla být docela legrace. Byla, ale jen do té doby, než Sváťu chytli. A než musel volat Daliborovi (Igor Chmela), aby si pro něj přijel a zaplatil škodu. A tak najde Dalibor svého přítele olepeného slepičinci a potupně přivázaného u stromu.

„To jsou skutečný slepičince,“ tvrdil Filip při natáčení. A bylo by snadné mu uvěřit, protože exkrementy, které měl po obličeji i na oblečení, vypadaly opravdu věrohodně. Byly ale samozřejmě dílem maskérů. „Hledali jsme něco, co bude hustší konzistence, a napadlo nás použít zubní pastu. Bílou a taky zelenou, aby Filip nevypadal, jako když maluje obývák. Slepičí exkrementy taky nejsou jednobarevné. Zubní pastu jsme ještě trochu dobarvili, takže výsledek je bílo žluto šedivý. Použili jsme i trochu vazelíny. Rekvizitáři nám sehnali pár slepičích pírek, ta jsme Filipovi zapíchali do vlasů. Směs na slepičince jsme zkoušeli nejdřív na sobě, abychom zjistili, jestli nezpůsobí Filipovi nějakou alergii, kdyby měl náhodou citlivou pleť,“ vysvětloval hlavní maskér seriálu Jaroslav Šámal.

„Být olepený slepičinci nebylo tak strašné, už jsem zažil horší scény, například když jsem točil obraz, v němž jsem pomazaný dehtem a peřím. Natáčení podobných momentů mě baví, je o čem hrát. A baví mě samozřejmě i akční scény, jako například když jsem se topil svázaný ve vaně, nebo když jsem „jako“ skákal pod vlak,“ řekl Filip Čapka.

Scéna z drůbežárny byla spíš vtipná než akční. Akční byla v tom smyslu, že se točila velmi brzy ráno v polovině února a teplota se pohybovala těsně pod nulou, což nebylo zrovna příjemné. Majitel drůbežárny všechny přítomné upozorňoval, ať jsou opatrní, že slepice jsou poměrně útočné. Jenže když dostaly opeřené dámy pokyn, aby zběsile létaly kolem Sváti, moc nespolupracovaly, z kurníku se jim do takové zimy a hlavně tak brzy ráno vůbec nechtělo. Jen nerady vylezly a decentně našlapovaly v ojíněné trávě kolem přivázaného Sváti. Tak nastoupila rychlá rota – parta rekvizitářů, kteří začali slepice nahánět, aby se opeřené herečky trochu probraly k životu.

Sváťa kradl ve slepičárně

 

Video VIP zprávy: Filip Čapka řádil v kurníku. Podívejte se, jak to dopadlo!

Filip Čapka vyplenil kurník!

Filip Čapka hraje Sváťu Pecha

Filip Čapka byl k sežrání. Namazaný povidly a čokoládou

Tak kdo si mohl vysloužit tenhle lynč?

Poznáte, koho v Cestách domů takhle zřídili? Můžete hádat

reklama

reklama