Králičí polévka dědy Havrdy

Přemýšlíte o tom, jaké dobrůtky a delikatesy si připravíte na silvestra? A hlavně – čím si spravíte chuť po něm, pokud budete vítat nový rok hodně divoce? Možná by vám přišla vhod králičí polévka dědy Havrdy.
CD: Králičí polévka dědy Havrdy
CD: Králičí polévka dědy Havrdy

reklama

O polévce nám nejdřív řekl malý Standa Havrda, představitel Jonáše. Vyprávěl o tom, jak pomáhá dědovi válet do polévky knedlíčky a že je pak spolu počítají. Ale protože samozřejmě neznal přesný postup výroby, šli jsme zjistit podrobnosti za jeho tatínkem.

 

„Tuhle polévku dělá náš táta už spoustu let, jako kluk jsem mu při její přípravě pomáhal a pak i mé děti. Teď už tedy jen nejmenší Standík. Mele jatýrka, strouhá strouhanku a pomáhá dědovi válet knedlíčky do polévky. Děda ji vaří několikrát do roka buď na Vánoce a na silvestra, nebo při nějakých rodinných oslavách. A protože všichni z ní máme nejraději právě knedlíčky a pokaždé se dohadujeme, kolik jich do ní děda asi dal, on je začal počítat. Loni jich napočítal asi 930, letos trhl rekord a uválel jich něco přes 1000.  Když polévka zbude, dáme ji zmrazit. A třeba po silvestrovské oslavě přijde její plný talíř náramně k chuti, tahle polévka totiž funguje jako skvělý ‚vyprošťovák‘,“ směje se Standa Havrda starší.

 

Máte i vy nějaký osvědčený recept, který vás po silvestru zaručeně postaví na nohy? Podělte se s námi o něj. Pokud chcete vyzkoušet králičí polévku dědy Havrdy, recept najdete na webu Prima vaření.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!