Mafián Záviš o sobě dal zase pořádně vědět

Mafián Záviš, kterého hraje v primáckém seriálu Cesty domů Ivan Jiřík, sice sedí ve vězení, ale to neznamená, že by byl smířený s daným stavem věci
Cesty domů (III) 308 Záviš na útěku - Obrázek 3
Cesty domů (III) 308 Záviš na útěku - Obrázek 3
archiv FTV Prima

reklama

Hradišťská policie měla v plánu převěst Záviše na výslech. Ten toho využil a naplánoval si útěk. Policie dostala echo, že se něco takového chystá, a byla v pohotovosti. Záviše nechala v cele a vyslala všechny zásahové jednotky k falešnému převozu.   Nicméně dobrý mafián se snaží nejen mást, ale být i o krok napřed, a tak chvíli policii trvalo, než lest Záviše prohlédla. Tomu se však ale už podařilo utéct. Policie něj narazí až v lese. Záviš  Dalibora, kterého hraje Igor Chmela, ohrožuje pistolí, nepočítá ale s jeho parťákem Jarynem (Radúz Mácha), který na rozdíl od kolegy chodí ozbrojený. A mafiána na útěku těžce postřelí.

Obraz se natáčel brzy ráno na začátku podzimu, takže bylo sychravo a mlhavo, což dotvářelo ponurost celé scény.

„Natáčet postřel pro mě bylo zajímavé, i když ne úplně příjemné. Čekal jsem, že nad Závišem se tak říkajíc zavře voda, koledoval si o to. Natočili jsme sice obrazy, v nichž mě postřelili, vezou mě na operační sál, i pak obraz, kdy mi praskne aorta. Ale já do poslední chvíle věřil, že je to od Záviše jenom trik, že třeba z nemocnice ještě uteče. Líbilo by se mi, kdyby se na scéně objevil jeho hodný brácha. Který by měl respekt zlobivého Záviše, ale zároveň i kladnou stránku, na niž má Záviš taky právo,“ dal průchod své fantazii po natáčení dramatické scény Ivan Jiřík.

reklama

reklama