Pamatujete na Kosíkovy a Bernátovy? Připomeňte si je v Cestách domů

Cesty domů, které na Primě odstartovaly na podzim 2010, se staly se svými 357 epizodami vůbec nejdelším seriálovým počinem v historii Primy. Pamatujete si ale ještě na to, jak tato rodinná sága začínala?
25 let televize Prima: Cesty domů
25 let televize Prima: Cesty domů

reklama

Pamatujete si, jak začínal nejdelší seriál v historii televize Prima o dvou znesvářených lékařských rodech Bernátů a Kosíků, v jejichž čelech stojí kardiochirurg Rudolf Bernát (Alois Švehlík) a internista Petr Kosík (Ladislav Potměšil)? Lékařka Soňa Mašková (Pavla Vitázková), nejstarší dcera Rudolfa Bernáta, se po letech nespokojenosti v manželství rozhodne učinit velký krok a konečně opustit svého manžela Jana (Miroslav Etzler), s nímž má dva malé syny. Svoji budoucnost si již maluje vedle dávné lásky Romana (Jan Dolanský). Jenže Jan se své ženy nehodlá jen tak vzdát…

Cesty domů (1) - Zůstávám
Cesty domů (1) - Zůstávám

Soňa se i tak vrací do rodinného sídla. Zde všechno dění podléhá hlavě rodu Rudolfovi. Soňa z jeho výchovných metod není nadšená, stejně jako její sourozenci Richard a Vendula. Proti otci ale nikdo nenadělá nic. Navíc musí vysvětlit svým dvěma synům to, že se rozhodla opustit jejich otce.

Zoufalý otec rodiny

Ten má pocit, že selhal na všech frontách a chce spáchat sebevraždu. Soňa jej ale zastihne a nabídne mu, aby v rodinném domě nějaký čas zůstal, než se dá zase dohromady. Zbytek rodiny se na jeho přítomnost ale moc pozitivně tvářit nebude. A líbit se to pochopitelně nebude ani Romanovi. Má obavy, aby si k sobě Soňa a Jan nenašli opět cestu.

Prima slaví 25. narozeniny! Pusťte si to nej z programu online na iPrima.cz

Je nám spolu Prima už 25 let

25 let televize Prima: Pusťte si to nej z programu online

Bernátovi a Kosíkovi, dva znepřátelené rody v Cestách domů

Rudolf Bernát bude ale vedle přítomnosti nikdy nemilovaného zetě v rodinném sídle muset řešit mnohem horší rodinné záležitosti v podobě závěti své zesnulé matky. Jejím posledním přáním totiž bylo, aby se rodiny Bernátů a Kosíků usmířily. Jenže vše napovídá tomu, že půjde o přání nesplnitelné. Rudolf Bernát a Petr Kosík se totiž nejsou schopni dohodnout, aby společně zdědili její dům, ordinaci a pacienty… Vypadá to tedy, že vše propadne městu.

Ani Rudolf, ač se tváří, že pravidla jsou mu nade vše, není bez chyby. Primář hradišťské kardiologie a kardiochirurgie prožívá hlubokou citovou krizi. Pouta k rodině jsou silná, ale láska k sympatické policistce Míle (Miluše Šplechtová) silnější….

Na oddělení v nemocnici chce jmenovat svého zástupce. Zvolí jím mladého ambiciózního lékaře Vencla. Rudolf by rád jmenoval svého syna, jenže Richard je nerozhodný a není si ve své práci jist.

reklama

reklama