Pavla Vitázková se zbraní nebojí

Pavle Vitázkové napsali scenáristi k její postavě doktorky Soni spoustu dramatických scén. Jednou z nich je i moment, kdy ji neznámý pachatel postřelil. Jak se takový obraz natáčel?
Cesty domů, Pavla Vitázková se zbraní nebojí
Cesty domů, Pavla Vitázková se zbraní nebojí

reklama

Pro Pavlu Vitázkovou byla scéna, při níž se točil tzv. postřel, jak se odborně říká, něco naprosto nového. Zato Miroslav Etzler, který hraje Sonina manžela Honzu, byl v různých filmech a seriálech už postřelený a zastřelený mnohokrát, tak své seriálové partnerce pomáhal. Scénu spolu mnohokrát nazkoušeli. Na centimetr přesně vyměřili, kde budou stát, jak se budou držet, jak Pavla zakloní hlavu a kam upadne. Teprve pak se jelo tzv. naostro.

 

Specialista na střelbu Pavle vložil do šatů pyrotechnický efekt, který pak na dálku odpálil. Protože se měla po výstřelu sesunout do pokleku, k růžovým minišatičkám si nasadila chrániče na kolena. I když měly kostymérky připraveny troje stejné šaty (počítalo se se třemi pokusy), takovou scénu je nejlepší natočit hned napoprvé. A to se naštěstí povedlo.

 

Přestože Miroslav Etzler Pavlu před postřelem z legrace trochu strašil, ona se prý nebála. „Tím, že jsem nevěděla, do čeho jdu, neměla jsem strach. Asi je to tím, že jsem do podobných akcí blázen a zbraní se nebojím. Mám kamaráda, který působí ve speciálních jednotkách, několikrát mě vzal střílet. Moc mě to bavilo a docela mi to i šlo. Takže bych klidně točila takovou scénu i několikrát. Ale je pravda, že je lepší, když se natočí hned napoprvé. Nepříjemné mi bylo jedině to, že rána byla do ramene, tedy blízko ucha. A ono mi po ní na pár dní zalehlo,“ vysvětlovala Pavla.

reklama

reklama