Ti jsou tak sladcí! Podívejte se na malé levharty, které křtily Cesty domů

Herci z našeho seriálu Cesty domů – Veronika Freimanová, Markéta Hrubešová a Martin Kraus – se stali kmotry malých levhartů ze ZOO ve Dvoře Králové. Levhartí dvojčata dostala jména Ginger a Fred, která vybrali diváci televizního kanálu Prima ZOOM.
Ginger a Fred spolu s Markétou Hrubešovou, Martinem Krausem a Veronikou Freimanovou
Ginger a Fred spolu s Markétou Hrubešovou, Martinem Krausem a Veronikou Freimanovou

reklama

Všichni kmotři byli z malých dvouměsíčních šelem uneseni a nemohli se od nich odtrhnout. A vůbec jim nevadilo, že utržili nějaký ten škrábanec.

„Je to poprvé, co někoho křtím a funkcí kmotry jsem velmi poctěna. Vím, že mláďátka se narodila za dramatických okolností a místo jejich mámy se o ně starají ošetřovatelé. Tím, že jejich cesta do života byla na začátku tak složitá, věřím, že už si všechno zlé mláďata vybrala a povede se jim už jen dobře. Přeju jim, aby byla zdravá a aby jim jejich levhartí máma nechyběla,“ řekla Veronika Freimanová.

Markéta Hrubešová se nemohla malých koťat nabažit přesto, že trochu riskovala své dlouhé vlasy, které malé levharty velmi zaujaly. „Zvířata mám ráda, nemusím hady, varany a podobné druhy, ale kočky, šelmy a vůbec chlupaté druhy miluju, takže jsem tady naprosto správně. Kdybych se měla přirovnat k jakémukoliv zvířeti, tak k nějaké šelmě. Mám ráda sluníčko a pohodu, ale taky umím vystrčit drápky, když je potřeba. Doma psa ani kočku nemáme, je to závazek, který si zatím nemůžeme dovolit, neměli bychom na ně čas. Třeba za pár let,“ přiznala Markéta Hrubešová.

No, není roztomilý!
No, není roztomilý!

Zvířat má naopak kolem sebe doma na statku hodně Martin Kraus, který přijel i s přítelkyní Klárou. „Na koně, psy a kočky jsem zvyklý odmalička, ale šelmy jsem v náručí držel poprvé. Musím říct, že i když to byli roztomilí plyšáci, měl jsem z nich respekt. Za měsíc už bych se s nimi asi takhle nemazlil a možná bych si je ani nepohladil,“ řekl. Na otázku, k jakému zvířeti by Martin sám sebe přirovnal, neřekl koně, ale opici. „Mám totiž rád výšky, proto jsem neodolal a vyzkoušel jsem si opičí dráhu, lanové centrum, které jsme dneska s kolegy během křtu slavnostně otevřeli.

Martin Kraus otevíral i novou lanovou dráhu
Martin Kraus otevíral i novou lanovou dráhu

Spolu s herci z Cest domů křtila mláďata i šansoniérka Jana Rychterová, která o malých levhartech dokonce složila písničku, již na křtu také zazpívala.

Podívejte se na fotky:

reklama

reklama