VIDEO: Jé, vás já miluju, pojďte dál!

Další řada seriálu začala pěkně zostra, hned v prvním, tedy 94. díle, jste mohli vidět scénu, při níž kapitáni Vejnar s Maškem zachraňovali ženu týranou manželem. Bohužel ne naposledy. Jak se scéna natáčela?
Cesty domů: Jé, vás já miluju, pojďte dál! - Obrázek 3
Cesty domů: Jé, vás já miluju, pojďte dál! - Obrázek 3

reklama

Možná víte, že obrazy do jednotlivých dílů vznikají na přeskáčku. Proto se i v domě, kde bydlí seriálová paní Holá se svým manželem, natáčely obrazy do několika dílů. Takže paní Holá, tedy Barbara Lukešová, byla v jeden natáčecí den odvezena sanitkou do nemocnice, ležela v krvi na chodbě domu a byla jako rukojmí svého manžela zachráněna policií. Protože to byl její úplně první natáčecí den v seriálu, a hned tak pěkně akční, jen tak na něj nezapomene. „Byl to opravdu hodně akční den, ale mě moc bavil. Možná je lepší skočit do natáčení takhle zostra, člověk pak nemá čas o některých detailech přemýšlet a jedná víc intuitivně,“ říkala Barbara Lukešová.

 

Akční natáčecí den si pochvaloval i Pavel Soukup, představitel Vejnara. „Konečně operujeme víc v terénu a nejsme jen ti úředníci z kanclu. To se mi líbí, nakonec z nás ještě bude nová akční dvojice Vejnar a Mašek. Dnes poprvé jsem byl před kamerou postřelený. Sice jen vzduchovkou, ale abych si to užil, sadistický pan režisér rozhodl, že do kolene. Takže jsem přežil, ale bolí to jako ďas. Poprvé v životě jsem taky vyrážel dveře ramenem. Nakonec jsem se do nich trefil spíš loktem, který mě pak trochu bolel. V tomto směru mám evidentně méně zkušeností, mám co dohánět,“ vtipkoval Pavel Soukup. Dveře ale nevyrážel doopravdy, protože byt si štáb seriálu pro účely natáčení jen zapůjčil a nesměl v něm nic zničit. Proto rekvizitáři zámek na dveřích přelepili a dveře jen přivřeli, aby šly snadno „vyrazit“ a nerozbily se.

 

Násilnického manžela paní Holé hraje Leoš Juráček. „Když se na mě podíváte, vidíte, že taková role je pro mě jasný protúkol,“ vtipkoval. „Ač nerad, musel jsem střílet po Pavlu Soukupovi. A bil jsem svou ženu, což se mi v civilu hnusí a věřte, že to normálně opravdu nedělám. Já ale dostávám především role násilníků, bídáků, zakomplexovaných policajtů a jiných záporných hrdinů. Baví mě je hrát, ale jednou bych si taky rád vyzkoušel roli nějakého milovníka nebo hodného chlapa. Taky je umím,“ smál se herec.

 

Ten den se sice natáčely vážné scény, ale uvedla je jedna velmi vtipná situace, které se všichni s chutí zasmáli. Pavel Soukup a Miroslav Etzler zatím bez svých hereckých kolegů zkoušeli obraz, v němž se řítí po schodech nahoru do bytu manželů Holých, aby zachránili paní Holou před jejím manželem.  Miroslav Etzler při této zkoušce zabušil na dveře a zakřičel: „Policie! Otevřete!“ Dveře se nečekaně otevřely a v nich překvapeně stanula starší paní, která je majitelkou bytu. Když viděla, kdo jí to zabušil na dveře, usmála se na Miroslava Etzlera a odzbrojila ho slovy doprovázenými širokým úsměvem: „Jééé, vás já miluju, pojďte dál“.

reklama

reklama