Viktor Limr dodržel svůj slib

Herec ze seriálu Cesty domů Viktor Limr slíbil, že pokud bude mít čas, zúčastní se i dalšího charitativního běhu. Svůj slib splnil, a tak se v rámci RunTour České pojišťovny 2012 postavil v sobotu 11. srpna na start pětikilometrového závodu v Olomouci.
Cesty domů: Viktor Limr dodržel svůj slib - Obrázek 6
Cesty domů: Viktor Limr dodržel svůj slib - Obrázek 6

reklama

A s ním také jeho seriálová kolegyně Vladana Drvotová.

 

Viktor Limr, kterého fanoušci seriálu znají jako Martina Kosíka, je aktivní sportovec, pravidelně běhá a často hraje squash. Do Olomouce ale nejel s moc velkým očekáváním. „Poslední dva týdny jsem sportu moc nedal, spíš jsem se tak poflakoval, ani squash jsem nehrál. A měl jsem pravdu, že to bude znát, doběhl jsem s časem zhruba o dvě minuty horším. V jeden moment na mě padla dokonce taková krize, že jsem chtěl chvíli jít. Ale bylo mi jasné, že kdybych se zastavil, už bych se asi nerozběhl. Dnešní závod byl pro mě zatím nejtěžší a zdál se mi nejdelší,“ popisoval Viktor, který skončil mezi 117 závodníky, kteří běželi pětikilometrovou trať, na 59. místě. Pak se ale Viktor dozvěděl, že trať byla zhruba o 400 metrů delší než posledně. „Tím se vysvětluje, že se mi závod zdál delší a taky částečně ten horší čas,“ smál se herec.

 

Ani Vladana Drvotová, která hraje v Cestách domů Sylvu, sestru Terezy Kostkové, nejela do Olomouce s příliš velkými ambicemi. Chtěla hlavně dokončit závod a nezůstat na trati úplně poslední. Což se jí povedlo a ona na sebe byla velmi pyšná. „Já vůbec neběhám, ani moc nesportuju, jen v létě plavu a v zimě lyžuju. Bylo mi jasné, že budu střídat běh a chůzi, ale překvapilo mě, že jsem běžela víc, než jsem myslela, že zvládnu. Ostatní běžci na trati mě vyhecovali. Závod mě natolik motivoval, že možná začnu taky běhat. 25. srpna hrajeme v divadle s otáčivým hledištěm v Týně nad Vltavou Romea a Julii. Na této scéně se herci hodně naběhají, proto dnešní závod beru tak trochu jako trénink na toto představení,“ vysvětlovala Vladana.

 

Na start závodu, i když jen dětského, se postavila také tanečnice Libuška Vojtková se synem Matyášem, jež do Olomouce doprovodil i přítel. Pro synka, kterému bude za dva týdny pět let, to byl první závod v životě, dostal medaili, kterou všem pyšně ukazoval a odmítal ji sundat z krku. „Máťa uběhl celou kilometrovou trasu, ani jednou se nezastavil, což mě docela překvapilo. Běžel v pohodě, já mám na rozdíl od něj dost. Vlastně jsem ho trochu zdržovala. Pohybu mám sice díky tanci hodně, ale běhat nechodím, jen si dám vždycky deset minut v posilovně na běžícím páse na rozehřátí před cvičením,“ smála se Libuška, která charitativní běh v Olomouci spojila s návštěvou příbuzných v Brně. 

 

V Olomouci závodila také Česká Miss World 2011 Denisa Domanská. „Ve srovnání například s Brnem, kde bylo tropické vedro, se mi v Olomouci běželo lépe. Ale čas jsem měla horší. Vzala jsem si totiž místo běžeckých obyčejné sportovní boty, u kterých se mi rozvazovala tkanička. A taky tu se mnou nebyl přítel, který předtím běžel se mnou a hecoval mě. Teď o prázdninách chodím běhat pravidelně, v zimě je to horší,“ líčila Denisa. 

 

Závodu v Olomouci se zúčastnilo 451 běžců, z nichž 208 běželo desetikilometrový závod, 117 pětikilometrový a dětský závod běželo 126 dětí. Seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012 pokračuje 22. září v Hradci Králové a završí jej 7. října závod v Českých Budějovicích. Závody jsou určené jak pro zkušené běžce, tak pro rekreační sportovce. Běžci si mohou zvolit buď pěti nebo desetikilometrovou trať, pro děti nebo méně zdatné sportovce je připraven kilometrový závod. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Z každého startovného půjde část na dobročinné účely. Vybrané peníze, což má být minimálně částka 300 tisíc korun, budou předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v pražském Motole.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!