15 věcí, které jste nevěděli o filmu Titanic

Říkali o něm, že je nepotopitelný. Titanic, smutně proslavený obrovskou katastrofou, kdy zahynulo 1500 lidí, skrýval mnohé lidské příběhy, podobné těm jako ve slavném filmu prožívali Jack a Rose.
Film Titanic - Rose a Jack
Film Titanic - Rose a Jack
archiv

reklama

James Cameron, režisér Titanicu, si ke zpracování vybral projekt, na který má málokterý režisér. A tím nemyslíme jen náklady na natáčení, které byly obrovské – film stál 200 milionů dolarů, což je víc, než na co přišlo postavení skutečného Titanicu. Ten stál 7,5 milionu dolarů, které by se v roce 1997 rovnaly 150 milionům. Nicméně 11 získaných Oscarů bylo důkazem, že se vložené investice vyplatily.

 • Roli Jacka měl podle filmového studia dostat Matthew McConaughey. James Cameron si ale prosadil mladého Leonarda DiCapria.
 • Gwyneth Paltrow měla hrát bohatou Rose. Nakonec roli získala Kate Winslet.

Gwyneth Paltrow Foto: archiv TV Prima

Foto: archiv TV Prima

 • Gloria Stuart, která hrála starou Rose, byla jediným člověkem na place, jenž žil v době potopení Titanicu v roce 1912.

Rose v devadesáti letech Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • Kate Winslet a Gloria Stuart se staly prvním párem hereček, které byly nominovány na Oscara za stejnou roli ve stejném filmu. Gloria Stuart byla také nejstarší nominovanou herečkou vůbec.
 • Jméno Jack Dawson si režisér James Cameron vybral na hřbitově v Halifaxu, kde je pohřbeno 309 obětí Titanicu.

Jack Dawson opravdu žil Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • Ve scéně, kdy se Jack chystá kreslit Rose, řekne: "Lehni si na tu postel, tedy myslel jsem gauč." Ve scénáři byl zmíněn pouze gauč, ale Cameronovi se Leonardovo nervózní přeřeknutí tak líbilo, že ho ve filmu nechal.

Leonardo a jeho dokonalé nervózní přeřeknutí

 Foto:Imbd.com

 • Když Rose leží na kanapi a Jack ji skicuje, ruka patří Jamesi Cameronovi. Ten nakreslil i všechny ostatní kresby.

Cameron je výborný malíř Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • James Cameron jako režisér strávil více času v ponorce než na souši.
 • James Cameron nechtěl mít za žádnou cenu ve filmu píseň. A tak James Horner, skladatel hudby pro Titanic, natočil s Céline Dion song My heart will go on tajně. Skladba nakonec vyhrála Oscara. Céline vzpomíná, že si před nahráváním dala kávu, což prý nikdy nedělá, protože po kávě často chraptí. Píseň byla natočena na první pokus, i když to měla být jen zkouška. Líbila se ale tolik, že už ji tak nechali.

promrzlá Kate debatuje s Jamesem Cameronem

Foto:Imbd.com

 • Kus dřevěného atrefaktu, na kterém se zachrání Rose (a který je neustále terčem vtipů, že by se na něm v pořádku zachránili dva) opravdu existoval a můžete ho vidět v muzeu.
 • Kate Winslet byla jedna z mála, kdo odmítal nosit pod šaty neopren. Veškeré natáčení probíhalo v ledové vodě ve vybudované nádrži. Kvůli tomu dostala zápal plic.

Kate v ledové vodě Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • Tmavý kabát, který Rose ve filmu nosila, byl u scény potápění lodi čtyřikrát větší, aby dokreslil lidskou zranitelnost během katastrofy
 • Veškeré scény, kdy vlna ledové vody zaplavuje pokoje Titanicu, musely být natočené na první pokus. Voda samozřejmě všechno zařízení, často vyrobené firmami, jež se podílely na stavbě skutečné lodi v roce 1912, zničila.

Voda zničila všechny filmové artefakty Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • Během jednoho z nočních natáčení přidali někteří vtipálci z filmového štábu do polévky blíže neurčené léky, které způsobily 80 lidem halucinace. Všichni byli hospitalizováni.

Bylo veselo i na palubě a natáčení... Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

 • Leonardo DiCaprio a Kate Winslet se od dob natáčení Titanicu stali nejlepšími přáteli. Kate Winslet to několikrát dokázala při emotivních děkovných řečech během různých ceremoniálů.

Kate a Leo Foto: Imbd.com

Foto: Imbd.com

Užijte si v neděli ve 20.15 na Primě krásný lidský příběh, který zničila jedna z největších katastrof 20. století! 

 

 

reklama

reklama