Jako prapravnuk Einsteina je Kotek geniálním fyzikem. A v reálném životě? 

Vojta Kotek se bravurně ujal hlavní role v novém serailu EINSTEIN - Případy nesnesitelného génia, který bude televize Prima vysílat od 21. března ve 20.15. Před samotnou premiérou jsme vyzpovídali hlavního aktéra, jak je na tom s fyzikou.
Vojta Kotek a fyzika
Vojta Kotek a fyzika
Prima FTV

Jméno Filip Koenig si dobře zapamatujte, jedná se totiž o hlavní postavu nového seriálu EINSTEIN - Případy nesnesitelného génia, kterou si zahrál charismatický herec Vojta Kotek. Toho od 21. března můžete vídat po boku Aničky Polívkové, Pavla Zedníčka, Veroniky Freimanové nebo Evy Josefínové.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (1) - upoutávka
Einstein - Případy nesnesitelného génia (1) (postavy 1-medailonek) - upoutávka

Prapravnuk Alberta Einsteina

Jako nejmladší profesor, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky na univerzitě, je Filip prostě génius. A je také údajným prapravnukem Alberta Einsteina, který v letech 1911-1912 učil na pražské německé univerzitě.

Jak je na tom herec Vojtěch Kotech, představitel nesnesitelného génia seriálového potomka nejvýznamnějšího fyzika 20. století, s exaktními vědami?

Vojta Kotek a fyzika
EINSTEIN - Případy nesnesitelného génia: Jak je na tom Vojta Kotek s fyzikou

"Já jsem fyziku a vůbec přírodní vědy úplně nemusel. Není to můj šálek kávy. Já jsem byl spíš na češtinu a na jazyky. Ale musím říct, že alespoň v té fyzice jsem si dokázal pod tím vším něco málo představit. V mém mozku se to občas svázalo s něčím, co má praktické využití nebo, co jsem si dovedl v přírodě představit. Protože třeba matika a všechna ta čísla jsou pro mě už hodně abstraktní. Ve chvíli, kdy jsou v matematice písmenka, tak to jsem úplně ztracený a když je to víc jak dva plus dva nebo víc jak prsty na rukou, tak to už si moc představit neumímů," říká v rozhovoru Vojta Kotek.

Dívejte se 21. března ve 20.15 na TV Prima!

reklama