Laďka Něrgešová

V pondělí si vás nikdo ani nevšimne, ve středu jste za hvězdu…
Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reality show Farmář hledá ženu provází herečka a moderátorka Laďka Něrgešová. Během pořadu musela projevit značkou dávku empatie, pohotovosti, vtipu, trpělivosti i nezbytné zvědavosti.

Rozhovor s Laďkou Něrgešovou.

Provázíte pořadem, který se odehrává převážně v přírodě a na venkově. Co vy a venkov? Odkud pocházíte?

Z Prahýýý! („zazpívá“ a směje se) Jsem Pražanda jak poleno.

Takže žádné prázdniny u babičky na venkově? Koťátka, les, sbírání hub?

No měla jsem babičku, která měla chatu kousek za Prahou (smích) a tam jsme v létě jezdili. Aspoň na čtrnáct dní o prázdninách a taky o víkendech. Na houby nás s bráchou budila v šest ráno. Lesy byly, ale koťátka a venkov v pravém slova smyslu to nebyl...

Jste tedy městský člověk se vším všudy. Ve městě vyrostlá a stále žijící.

Ano, ale prostřednictvím manžela jsem se dostala ke stavení téměř na samotě, kde je to v „plné polní“. Tam se voda ohřívá, jí se, co se tam vypěstuje nebo přiveze, musela jsem se kvůli tomu plno věcí naučit a je to nová životní zkušenost. V Praze bydlím na Letné mezi dvěma parky, to je ideální na procházky se synem.

Jste ještě na mateřské dovolené? Když jste brala roli Dagmar Lacinové ve VKV, byl Adámkovi rok, jestli se nemýlím.

Jsem ještě na mateřské a beru práci jenom takovou, co mi nezabere moc času. Pět dní v měsíci je strop – chci si Adama užít, hrát si s ním a učit ho nové věci. To je teď pro mě nejdůležitější a vše tomu podřizuju. Navíc je pusinka často nemocný a to pak chce jenom mámu – a já s ním vždycky jsem.

Jako pražská maminka a zkušená řidička neuvažujete o tom, přesídlit blíž k přírodě a do Prahy jen dojíždět?

Myslím, že nám ke kontaktu s přírodou stačí ta chata v divočině, v hlavním městě zatím určitě zůstaneme. O stálém nebo dočasném přestěhování bych přemýšlela, kdyby syn byl nedej bože astmatik nebo měl nějaké permanentní zdravotní potíže s dýcháním. Vyhovuje mi vypadnout z města, ale ráda se do Prahy vracím. Jak už jsem někde řekla, já některé z farmářů obdivuju, já bych ale takhle žít nedokázala a sama bych se do takové soutěže nikdy nepřihlásila.

Ani kvůli lásce byste město neopustila a neodešla na venkov za hlasem svého srdce?

To jsem naštěstí nemusela řešit, protože muže svého života jsem už našla v Praze. (poznámka – známý novinář Jaroslav Plesl)

Jak jste se seznámili?

To, že jsem byla mediálně známá, mi v očích budoucího manžela spíš uškodilo. Pracovala jsem v rádiu a on v novinách, potkávali a vídali jsme se ve stejné budově. Líbil se mi a zjistila jsem si, kdo ten člověk je. Pravda je, že jsem si ho trošku vyhlídla. Asi tři měsíce jsem ho atakovala, pak jsme se skamarádili, potom jsem si řekla, že na to kašlu, později mě zase atakoval on a vlastně poměrně brzy jsme spolu začali hned žít.

S farmáři jste strávila poměrně dost času a už je trochu znáte. Jistě máte svého favorita…

Mám je samozřejmě zařazené podle sympatií. A zajímavé je, že jak se ve štábu střídají lidé a střídají se i farmáři, každému je sympatický někdo jiný, každý má toho svého favorita. Co člověk, to názor. Ale to je vlastně normální

To je dobře, že na každého někde někdo čeká. Souhlasí vaše sympatie s mírou úspěšnosti kandidátů?

Počet dopisů není v přímé úměře s úspěšností. To se těm, co nedostali tolik dopisů a z pořadu vypadávají, snažím vysvětlit. Prostě právě se na televizi dívaly ty ženy, které oslovili muži, kteří byli na obrazovce. Náhoda. Kdyby bylo jiné složení divaček, třeba by to jindy dopadlo jinak. Vždyť tak to je. Půjdete v pondělí do baru a nikdo si vás nevšimne, a půjdete tam ve středu a balí vás půlka sálu a jste za hvězdu.

Ladislava Něrgešová

Herečka a moderátorka se narodila v Praze v roce 1976 ve znamení Vodnáře. Po gymnáziu absolvovala soukromou Vyšší odbornou školu hereckou pod vedením Veroniky Žilkové a Oldřicha Víznera. Již na škole moderovala v rádiu Kiss a věnovala se dabingu. Po studiu nastoupila v Horáckém divadle v Jihlavě, kde si zahrála například v Idiotovi nebo v opeře Lazebník sevillský. V roce 2000 se vrátila do Prahy, kde moderovala v rádiu City, v České televizi uváděla pořad pro -náctileté – Letadlo a následovalo opět rádio Kiss a Expres Radio. V té době také začala hrát v Činoherním klubu (například hry Deskový statek, Sex noci svatojánské, Letní byt, Ďáblova houpačka nebo Osiřelý západ, za kterou dostali cenu Alfréda Radoka). Velkou popularitu jí přineslo moderování první série soutěže Česko hledá SuperStar, kterou uváděla po boku Ondřeje Brzobohatého, moderovala také její druhou řadu. Před filmovou kamerou se kromě cvičení na FAMU objevila dvakrát. V Minulosti od Iva Trajkova a v roli Ingrid ve filmu režiséra Filipa Renče Román pro ženy. Velké příležitosti jí nabídla Televize PRIMA, kde hrála v seriálech Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy (postava Dagmar Lacinové) a Bazén (postava Gábiny). S Liborem Boučkem na této stanici moderovala reality show Bar. Svůj pořad měla na rádiu Frekvence 1. Aktuálně se na obrazovku Televize PRIMA vrací v pořadu Farmář hledá ženu a objeví se také v seriálu Aféry.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7