Tohle jsou 4 nejšílenější filmy s dinosaury!

Zanechají stopu na vaší bránici.
Jurský park 3
Jurský park 3
Universal pictures

reklama

Středeční biják Jurský park 3 vám na Primě ve 20.15 ukáže, jak se od minule pohnulo studium dinosaurů Doktora Granta, paleontologa světového jména i další krvavé dobrodružství na Isla Sorna. Někdejší základna Jurského parku je v troskách, ale dinosaurům se tu daří a člověk je pro ně nevítaným vetřelcem...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jurský park 3 - upoutávka

04) Jurský park 3

V našem přehledu bohužel nemůžeme opomenout ani tento díl ságy Jurský park. Oproti geniální jedničce, solidní dvojce a nostalgické čtverce (Jurský svět, že jo) totiž díl třetí platí za zdaleka nejhorší příspěvek filmovému světu. Z evoluce si tu story udělala trhací papírek a celá zápletka je jenom jeden klon od toho, aby ji šlo označit za horší kopii Vetřelce: Vzkříšení. V konkurenci okolo jde možná pořád o málem oscarový biják, na inteligentní dobrodrůžo prvního filmu se však může dívat leda tak z perspektivy jeho podrážek.

Jurský park 3
Autor: Universal pictures Jurský park 3

03) Carnosaur III

I když zní oficiální český název tohoto filmu z roku 1996 Transport, tenhle „překlad“ vůbec nedělá čest původnímu názvu Carnosaur III! Teroristé se tu rozhodnou přepadnout vojenský konvoj v domnění, že v něm armáda přepravuje jaderné zbraně, ve skutečnosti však terouši svým útokem vypustí na svobodu něco mnohem horšího, totiž geneticky vylepšeného dinosaura! Na stopu superještěrům je vysláno drsné komando, díky čemuž zbytek filmu obsahuje masakr nebohých vojáků levně a neuvěřitelně trapně vypadajícími loutkami.

Carnosaur III
Autor: Concorde-New Horizons Carnosaur III

02) Planet of Dinosaurs

Že však jenom triky nestačí, ilustruje film Planet of the Dinosaurs z roku 1978, v němž parta astronautů ztroskotá na planetě, která (co čert nechtěl!) zrovna prochází vlastní érou pravěkých ještěrů. Samotní dinosauři, vytváření mistry tehdejších triků, tu platí za překvapivě věrně vypadající obludy. O to je děsivější, že i stop-animací vytvářená monstra působí lidštějším dojmem než ústřední hrdinové. Zápletka vykrádající dílem Planetu opic a dílem Hvězdné války je nakonec díky přemíře sličných hereček přesto dobrá jako doprovod jednoho divokého filmového večera plného alkoholu!

Planet of Dinosaurs
Autor: Cineworld Pictures Planet of Dinosaurs

01) Pterodaktyl

Krásné místo 99. nejhorších filmů všech dob si užívá snímek Pterodaktyl z roku 2005, v němž sice najdeme dinosaury létající, pro tentokrát nám však absenci T-Rexů prominete. Je zvláštní, že je zdejší premisa nápadně podobná Jurskému masakru – máme tu expedici do odlehlého konce světa, kde stále přebývají všežravé jurské bestie, která se nakonec velmi rychle začne redukovat vlivem titulních poletuch. Díky režii působící energií opilce probuzeného po opici (režíruje přitom někdejší rejža Komanda Mark L. Lester!) a superlevným trikům, efektům a hercům s výrazem po dvojnásobné lobotomii... platí Pterodaktyl za to nejlepší z toho nejhoršího, co lze najít nejen mezi dinosauřími céčky, ale i špatnými filmy obecně!

Pterodaktyl
Autor: Sci Fi Pterodaktyl

Jurský park 3 uvidíte ve středu 21. července od 20.15 na Primě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!