Tip: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci ze smaltovaného nádobí

Smalt je in!
Hodí se hrnečky, pekáče, fantazii se meze nekladou
Hodí se hrnečky, pekáče, fantazii se meze nekladou
FTV Prima

Smalt byl doménou našich babiček, ale současné výzkumy potvrzují jeho oprávněné použití v kuchyni. Spojuje v sobě dobrou vodivost kovu a současně přidává neutrální vlastnosti skla, které je velmi šetrné k potravě. Navíc má v sobě barevný smalt neodolatelné kouzlo, které navodí pocit pohody a domácí atmosféru.

V pořadu Gondíci s. r. o. připravila floristka Vlasta Rypáčková Černá aranžmá v pekáči z klasických jarních květin a kůry ve zcela netradičním stylu.


Aranžérská základna vznikne z fortelného pekáče. Hezky jej vyplníme nasáklou aranžovací hmotou a pomocí kůrové dýhy, která je tenoučká jako papír, si ho rozčleníme podélně do sekcí a pásů. S členěním nám pomohou také větvičky. Prostor mezi pásy vyplníme mechem, rozmarýnem, břečťanem a barvínkem. Zapícháme tam třeba listy kaliny, listy a pro barvu výrazné květy čemeřice, pryskyřník (Ranunculus), prorostlík (Bupleurum), odlehčíme travinami. Prostě z dostupného materiálu uděláme lesní a jarní „houští“.

Návod najdete zde na videu:

Dekorace ve smaltovaném nádobí
Dekorace ve smaltovaném nádobí

„Chceme-li dosáhnout ještě většího akcentu, naaranžujeme naležato po obvodě lehce zavadlé tulipány, se kterými se snadno pracuje. Po doplnění vody budou zase svěží, ale udrží si vodorovnou polohu,“ radí Vlasta Rypáčková Černá.

Podobné prima nápady najdete v pořadu Gondíci s. r. o. vždy v sobotu v 16.25 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Krása oranžových tulipánů

Veselá velikonoční dekorace, kterou zvládnou i děti

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Nevadí, že nemáte zahrádku

Jak vypěstovat čerstvé bylinky doma na parapetu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama