Kde se vzal Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek? Uvidíte večer na Primě

Psychiatra (kanibala a sériového vraha) Hannibala Lectera netřeba dlouze představovat. Kde se v něm ale jeho bezcitnost a jistý zvláštní druh gurmánství vlastně vzaly? Co udělalo z mladého chlapce monstrum, jaké si dnes při zaslechnutí jeho jména vybavíme? To se dozvíte ve filmu Hannibal – zrození.
Mladý Hannibal není o nic méně děsivý než jeho "dospělá verze!
Mladý Hannibal není o nic méně děsivý než jeho "dospělá verze!

reklama

Nebýt druhé světové války, dost možná se vymykající se osobnost Hannibala Lectera ani nezrodila. Jenže válka začala a právě ve zvěrstvech páchaných na východní frontě lze hledat počátek jeho ďábelského šílenství.

Nebýt válečných hrůz, mladý chlapec by nejspíš vyrostl s rodinou a s milovanou sestrou Mischou na rodinném sídle v Litvě a svoji výjimečnou inteligenci by zaměřil na studium medicíny, hudby i malby místo na precizní sadistické činy, jež se mu staly vlastními. Nelítostní sověti však nikoho z jeho rodiny neušetřili a nepřímo tak stvořili děsivého zabijáka.

Pátrání po sestřiných vrazích je Hannibalovou životní náplní
Pátrání po sestřiných vrazích je Hannibalovou životní náplní

 

Po vyvraždění rodiny se mladého Hannibala ujímá tajemná Murasaki Shikibu, vdova po jeho strýci, a společně žijí v Paříži. Nadaný chlapec sice úspěšně studuje medicínu, ale jeho životní náplní se stává honba za vrahy milované Mischy. Jak však nutí válečné zločince k sebeuvědomění, začíná sám na sobě pozorovat, že objevuje svoji vlastní podstatu…

Hororový thriller Hannibal – zrození vysílá Prima v sobotu ve 22 hodin.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!