Krvežíznivost Červeného draka předčí i šílenost Hannibala Lectera

Název večerního nedělního filmu Červený drak zní jak z čínské pohádky. Na jemnost a milou náladu ale zapomeňte. Toto nezvedené dráče totiž baží po krvi a předobrazem mu nebyl nikdo jiný než slavný netvor z Mlčení jehňátek. Hororově laděný snímek si pusťte v sobotu ve 22.55 Primu.
Červený drak
Červený drak

reklama

Děsivý Hannibal si odpykává trest ve vězení a Will Graham, agent FBI, který jej před lety dopadl, vyšetřuje další zločiny. Zejména jeden z nich mu nedá spát - otřesný případ vyvraždění dvou rodin. Kdo ale může agentovi s nalezením nového bezcitného zabijáka pomoci. Že by sám Lecter? Už při pomyšlení na setkání s tímto netvorem člověka zamrazí.

Chcete se chvět ještě víc? Pak vydržte u filmu až do konce. Zatouláte se do prapodivného smýšlení nechutně vychytralého vraha a budete svědky strastiplného pátrání, jež povede zasmušilý Edward Norton. Proslavil se filmem Lid versus Larry Flint, kde hrál roli obhájce pornografického magnáta. Tentokrát ale nepůjde o právnické slovíčkaření, naopak. Zločinné jednání prostupuje příběhem s neúprosnou naléhavostí blížícího se úplňku.

Červený drak
Červený drak

Na jedinečném požitku ze shlédnutí Červeného draka má zásluhu i skvělý výkon Ralpha Fienese v hlavní roli. Pohraje si s vašimi nervy a se záviděníhodným klidem rozvine svá temná křídla.

Autor předlohy Thomas Harris publikoval první díl trilogie o zhýralém psychiatrovi s názvem Červený drak v roce 1981. Filmařům se zalíbil až další díl – Oscarové Mlčení jehňátek s Anthonym Hopkinsem. Následoval Hannibal a jako poslední spatřil světlo světa drak. Svou děsivostí se bratříčkům bohatě vyrovná.

Drak, Foto:

 

 

Chcete se bát? Máte šanci. Čeká vás:

  •  rafinovaně stupňováné napětí
  • promyšlená struktura děje
  • uhrančivé herecké výkony
  • pochmurná nálada skvělé kamery
  • neobvykle překvapivý děj

 

 

 

 

Na horor Červený drak se podívejte v sobotu ve 22.55 na Primě

Top 7: Sedm nejslavnějších kanibalů v dějinách

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!